Sprawdzili swoją wiedzę o bydgoskim wioślarstwie

ak | 21 mar 13:38 W sobotę (20 marca) odbył się konkurs wiedzy o bydgoskim wioślarstwie. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, musieli wykazać się wiedzą obejmującą okres od 1920 do 2020 roku. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z 10 szkół. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Floreciści z całej Polski rywalizowali w Bydgoszczy

ak | 15 mar 12:43 Zakończyły się indywidualne i drużynowe zmagania o tytuł Mistrza Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. W miniony weekend (13-14 marca) w bydgoskiej Hali Sportowo-Widowiskowej „Immobile” Łuczniczka (ul. Toruńska 59) rywalizowali ze sobą zawodnicy z całej Polski.

Mistrzowska impreza młodych florecistów w Łuczniczce [ZDJĘCIA]

ak | 14 mar 08:22 Po raz trzeci Polski Związek Szermierczy przyznał Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy organizację Mistrzostw Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. " Jesteśmy zaszczyceni faktem, że powierzono nam organizację imprezy o tak dużej randze" - oznajmili organizatorzy. W dwudniowych zawodach będzie uczestniczyło ok. 170 zawodników z...

Justyna Święty-Ersetic halową wicemistrzynią Europy na 400 metrów

ak | 7 mar 12:10 Justyna Święty-Ersetic została halową wicemistrzynią Europy w biegu na 400 metrów, podczas europejskiego czempionatu, który odbywa się w Toruniu. To trzeci srebrny medal Polaków – w piątek takie krążki wywalczyli Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów i Michał Haratyk w pchnięciu kulą.

Marcin Lewandowski jednak ze srebrem

Redaktor | 6 mar 15:26 Ostatecznie nie złoty, a srebrny medal odebrał w sobotę w Arenie Toruń Marcin Lewandowski. Ostateczna decyzja sędziów w sprawie wyników piątkowego biegu na 1500 metrów zapadła dopiero w sobotę przed południem, a dekoracja została o kilka godzin opóźniona. A w serii porannej dobrze spisali się skoczkowie o tyczce Piotr Lisek i Robert Sobera, wszyscy płotkarze i płotkarki oraz...

Andrzej Bogucki: Wspomnienie o Kazimierzu Górskim i o sokołach

Redaktor | 3 mar 08:48 Wczoraj 2 marca 2021 r. obchodziliśmy 100-lecie urodzin legendarnego Kazimierza Górskiego (1921-2006), który przeszedł do historii jako trener tysiąclecia. Z tej okazji dr Andrzej Bogucki przedstawia swoje wspomnienie związane z tym wybitnym trenerem.