Australian Open – Linette przegrała półfinał z Sabalenką

Redaktor | 26 sty 19:34 Gratulujemy Magdzie Linette (AZS Poznań) pierwszego półfinału w Wielkim Szlemie! W meczu o miejsce w finale Australian Open 2023 przegrała w czwartek z niepokonaną w tym roku Aryną Sabalenką 6:7 (1-7), 2:6. O tytuł w deblu zagra Jan Zieliński (CKT Grodzisk Maz.) w parze z Hugo Nysem z Monako.

Australian Open - Linette półfinalistką w Wielkim Szlemie!

Redaktor | 25 sty 17:25 Magda Linette osiągnęła półfinał w Wielkim Szlemie! Zawodniczka AZS Poznań osiągnęła najlepszy wynik w karierze w Australian Open, eliminując byłą liderkę rankingu WTA Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:3, 7:5. Do ćwierćfinału wśród juniorek awansowała Weronika Ewald (GAT Gdańsk/PZT Team).

Siódma edycja Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej

Redaktor | 24 sty 19:05 Siódmy z zaplanowanych dwunastu turniejów Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej sezonu 2022/2023 odbył się 21.01.2023r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy. Gościliśmy tam po raz drugi po kilkuletniej przerwie. Przed turniejem zanosiło się ponownie na rekord frekwencji (zapisanych było ponad 130 osób), ale ostatecznie na starcie zameldowało się 105 zawodników.

V Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych w Chełmży

Redaktor | 19 sty 19:53 21 stycznia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Chełmży (ul. gen. J. Hallera 17A), odbędzie się V Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych. Patronem imprezy jest Poseł na Sejm RP Mariusz Kałużny. Organizatorem wydarzenia jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.

Olga Ochal po raz trzeci najlepsza w City Trail

Redaktor | 16 sty 09:55 15 stycznia w Myślęcinku odbyła się trzecia już odsłona przełajowych biegów City Trail z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz. Aura nie rozpieszczała biegaczy - rywalizacji towarzyszył intensywny deszcz i wiatr. Mimo trudnych warunków, na mecie 5-kilometrowych zawodów zameldowało się 371 osób, a w biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 98 młodych sportowców.

Wielkie gwiazdy wystąpią w ORLEN Copernicus Cup w Toruniu. Mityng już w lutym

Redaktor | 9 sty 13:41 Medaliści największych światowych imprez, z mistrzami świata i mistrzami olimpijskimi na czele, wystąpią 8 lutego w kolejnej edycji mityngu ORLEN Copernicus Cup. Do Torunia, w którym trzy lata temu Armand Duplantis pobił rekord świata w skoku o tyczce, kolejny raz przyjadą wielkie gwiazdy światowej lekkiej atletyki. A wśród nich oczywiście czołowe postaci polskiej królowej sportu.