Wielkie święto szachów zaczęło się w Bydgoszczy

Krzysztof Drozdowski | 29 kwi 12:24 28 kwietnia w Auli Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy uroczyście otwarto Mistrzostwa Polski w Szachach. Najlepsi zawodnicy będą rywalizować w naszym mieście do 8 maja.

Zawodnicy RTW LOTTO Bydgostia nagrodzeni [ZDJĘCIA]

ak | 24 kwi 08:56 Najlepszym zawodnikom RTW LOTTO Bydgostia wręczono w piątek (23 kwietnia) nagrody za osiągnięcia sportowe 2020 roku, oraz stypendia sportowe na 2021 rok. - Mam wielką satysfakcję, że w czasie mojej prezesury współpracowałem z tak wieloma światowej klasy wioślarkami i wioślarzami - mówił Zygfryd Żurawski, którego jubileusz 30-lecia prezesury zbiegał się z uroczystością.

Sprawdzili swoją wiedzę o bydgoskim wioślarstwie

ak | 21 mar 13:38 W sobotę (20 marca) odbył się konkurs wiedzy o bydgoskim wioślarstwie. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, musieli wykazać się wiedzą obejmującą okres od 1920 do 2020 roku. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z 10 szkół. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Floreciści z całej Polski rywalizowali w Bydgoszczy

ak | 15 mar 12:43 Zakończyły się indywidualne i drużynowe zmagania o tytuł Mistrza Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. W miniony weekend (13-14 marca) w bydgoskiej Hali Sportowo-Widowiskowej „Immobile” Łuczniczka (ul. Toruńska 59) rywalizowali ze sobą zawodnicy z całej Polski.

Mistrzowska impreza młodych florecistów w Łuczniczce [ZDJĘCIA]

ak | 14 mar 08:22 Po raz trzeci Polski Związek Szermierczy przyznał Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy organizację Mistrzostw Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. " Jesteśmy zaszczyceni faktem, że powierzono nam organizację imprezy o tak dużej randze" - oznajmili organizatorzy. W dwudniowych zawodach będzie uczestniczyło ok. 170 zawodników z...