Description of Image

Najlepsi patrolowcy są z Bydgoszczy. Pojadą na zawody ogólnopolskie [WIDEO]

Redaktor | 15 cze 18:40 W czwartek (13 czerwca) odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku-2024”. Patrol w składzie: sierż. David Kalkowski i post. Tobiasz Jałkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy okazał się najlepszy w województwie.

Kolizja busa przewożącego dzieci

Redaktor | 14 cze 18:54 Policjanci ruchu drogowego z komendy Świeciu pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem busa oraz samochodu osobowego. Do kolizji doszło na drodze wojewódzkiej nr 240 w miejscowości Plewno, w powiecie świeckim. Do szpitala zostało przewiezione 11-letnie dziecko. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i stosowanie się do obowiązujących...

Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy" na drogach powiatu bydgoskiego

Redaktor | 13 cze 12:59 Bydgoscy policjanci prowadzili działania „Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Ujawnili 125 wykroczeń. Wśród nich znalazły się zarówno te popełnione przez kierujących wobec pieszych, ale też samych niezmotoryzowanych.

Akademia Bezpieczeństwa w Myślęcinku [FOTO]

Redaktor | 12 cze 18:58 Straż Miejska w Bydgoszczy oraz Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wzorem lat ubiegłych przygotowały akcję profilaktyczną pod nazwą „Akademia Bezpieczeństwa – Bezpieczne Wakacje 2024”.

Dwa razy wpadła za jazdę po pijanemu

Redaktor | 12 cze 14:27 Chełmińscy policjanci dwa razy w ciągu dwóch dni zatrzymali kobietę, która kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierująca już wcześniej dwukrotnie była karana przez sąd za jazdę po alkoholu i obowiązywał ją zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mieszkanka Chełmna może trafić za kratki na 5 lat.

Pijany kierowca zatrzymany po zgłoszeniu obywatelskim

Redaktor | 8 cze 10:24 Nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego! Na uznanie zasługuje postawa osób, które w takich sytuacjach reagują właściwie i alarmują policjantów. Dzięki zgłoszeniu, policjanci ze Świecia zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę forda.

Zero tolerancji na trasie S5 [WIDEO]

Redaktor | 7 cze 18:15 Na drodze S-5 bydgoscy policjanci realizowali działania „Zero tolerancji”. Głównym celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących tą bardzo ruchliwą trasą oraz zmniejszenie ilości wypadków i kolizji, powodowanych przez nadmierną prędkość bądź niewłaściwe wyprzedzanie. Do działań funkcjonariusze wykorzystali policyjnego drona.

37-latek z Bydgoszczy nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Miał ku temu kilka powodów

Redaktor | 7 cze 10:04 Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy toyoty, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a jego próba ucieczki zakończyła się w sąsiednim powiecie. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że miał sądowy zakaz kierowania pojazdami i decyzję o cofnięciu uprawnień. Jakby tego było mało w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli jeszcze marihuanę.