Złodziej kabli wpadł na gorącym uczynku

Redaktor | 6 maj 17:35 Policjanci z posterunku w Dragaczu (pow. świecki) zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież ponad 1600 metrów przewodów telekomunikacyjnych. Wpadł na gorącym uczynku, gdy wycinał kolejne kilkadziesiąt metrów kabli. Przed policjantami próbował ukryć się w pobliskim lesie. 36-latek usłyszał łącznie 10 zarzutów, może mu grozić nawet do ośmiu lat więzienia. 

Pozostawiono go na bydgoskim placu zabaw. Kim jest ten chłopiec? [AKTUALIZACJA]

ak | 6 maj 10:05 Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu rodziców bądź opiekunów 5-latka, którego w czwartek (5 maja) pozostawiono na placu zabaw. Wszyscy, którzy rozpoznają chłopca, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o jego opiekunach, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

40-latek z zarzutami kradzieży i włamań w Koronowie

mk | 5 maj 17:40 Między innymi za kradzież portfela z zawartością oraz włamania do domku letniskowego i foodtrucka odpowie mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Koronowa. Przestępstw dokonał w warunkach tzw. „recydywy”, musi więc liczyć się z wyższym wymiarem kary.

Kolejny niewybuch z II wojny światowej znaleziony przypadkiem

kd | 4 maj 12:15 Policjanci przypominają, że pomimo upływu lat nadal odnajdywane są na polach, w ogrodach, czy w lasach niewybuchy, które mogą być groźne. Tak było w powiecie świeckim, gdzie podczas prac polowych znaleziony został pocisk artyleryjski. W takiej sytuacji zachowajmy ostrożność i zaalarmujmy odpowiednie służby.

Zaginęła 13-letnia Lilia [KOMUNIKAT] [AKTUALIZACJA]

Redaktor | 4 maj 09:24 Policjanci ze Śródmieścia prowadzą poszukiwania 13-latki, która wyszła z miejsca zamieszkania, nie informując nikogo, gdzie się udaje. Do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia nastolatki.

Właściwa postawa obywatela, doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy

kd | 2 maj 14:13 Ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie miał 48-latek z powiatu chojnickiego, który w takim stanie kierował samochodem marki Renault. Wyeliminowanie nieodpowiedzialnego kierowcy z ruchu drogowego było możliwe, dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Nietrzeźwy kierowca poniesie teraz zasłużona karę o której zadecyduje w najbliższym czasie sąd. Mężczyźnie grozi nawet do 2 lat...

Liczył na szybki zysk, a stracił 43 tysiące złotych

Redaktor | 1 maj 08:02 Policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodą „na zdalny pulpit”. 76-latek chcąc kupić akcje jednego z koncernów paliwowych, zainstalował wskazaną przez oszustów aplikację. W efekcie mężczyzna stracił 43 tysiące złotych.