Wyprzedzał na czołówkę i dachował. Wstrząsające nagranie z policyjnego rejestratora

kd | 25 maj 10:14 Kompletnym brakiem odpowiedzialności i wyobraźni wykazał się młody kierowca audi z powiatu złotoryjskiego, który wyprzedzał na zakazie doprowadzając do czołowego zderzenia z innym autem, po czym wielokrotnie dachował. Zdarzenie w całości nagrał policyjny wideorejestrator. Żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosła poważniejszych obrażeń. Kierowca audi był pod...

Podsumowanie działań „Prędkość” na drogach powiatu bydgoskiego

ak | 24 maj 15:41 Zakończyły się działania „Prędkość”. Podczas akcji funkcjonariusze główną uwagę zwracali na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Reagowali też na wszystkie wykroczenia i nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Sprawdzali również stan trzeźwości kierujących. W trakcie działań bydgoscy policjanci skontrolowali 312 pojazdów.

Mieszkaniec Nakła z listem gończym wpadł w Gdyni

kd | 24 maj 13:23 Nakielscy kryminalni na terenie Gdyni zatrzymali 41-latka, który od ubiegłego roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymany trafił do jednostki policji na Pomorzu, skąd przewieziono go do placówki penitencjarnej.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

kd | 24 maj 10:07 Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu wczoraj (23.05.) przez brodnickich policjantów. Mieszkaniec Brodnicy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Zaginął 50-letni bydgoszczanin [KOMUNIKAT]

Redaktor | 21 maj 21:01 Policjanci ze Szwederowa prowadzą poszukiwania 50-latka, który wyszedł z miejsca zamieszkania nie informując nikogo, gdzie się udaje. Do chwili obecnej do niego nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia mężczyzny.

Ukraińscy policjanci i strażacy szkolili się z udzielania pierwszej pomocy

ak | 21 maj 18:57 Ponad 80 policjantów i strażaków z Ukrainy uczestniczyło w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty on-line poprowadzili wspólnie instruktorzy z Bydgoszczy, którzy są jednocześnie ratownikami medycznymi, a ze strony ukraińskiej webinar był koordynowany i organizowany przez policjanta z KGP.

Kryminalni przejęli marihuanę i tabletki extasy

ak | 21 maj 14:36 Kryminalni z Inowrocławia zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta, który miał w domu znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna, decyzją oskarżyciela do czasu rozprawy został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci uratowali życie dziecka

ak | 21 maj 10:52 19 miesięczny chłopiec podczas snu zaczął się dusić. Zrozpaczona matka z dzieckiem na rękach podbiegła do patrolujących okolicę policjantów, wołając o pomoc. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych uratowała życie dziecka.

71-letnia złodziejka portfela zatrzymana

ak | 21 maj 08:42 Dzielnicowi z Szubina zatrzymali 71-latkę, która na miejskim targowisku ukradła jednej z klientek portfel z zawartością. Podejrzana wpadła dzięki czujności kobiety handlującej na okolicznym stoisku. Decyzję w sprawie ukarania 71-latki podejmie sąd.

Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą. Wraca znakowanie

ak | 20 maj 16:03 Z zachowaniem reżimu sanitarnego bydgoscy policjanci wracają do znakowania rowerów. Każdy, kto chce zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą, może się zgłosić w wyznaczonych terminach do najbliższej jednostki policji i oznakować swój rower.