Policja i weterynarz ruszyli na pomoc małym liskom

kd | 14 kwi 08:14 Nie po raz pierwszy i na pewno nie ostatni mieszkańcy byli wrażliwi na krzywdę zwierząt. Dlatego każdy sygnał do służb powoduje, że zgłoszenie jest weryfikowane i udzielana jest pomoc. Mieszkanka powiatu inowrocławskiego zainteresowała się zwierzakami, które znalazła na drodze. To jednak nie była psia rodzina.

Policja poszukuje 15-latki ze Strzelców Krajeńskich

Redaktor | 12 kwi 18:19 Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią prowadzi poszukiwania 15-letniej Zuzanny Smolińskiej. Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca jej pobytu proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Za 200 zł. próbował uniknąć mandatu. Grozi mu 10 lat więzienia

kd | 12 kwi 10:23 Funkcjonariusze ruchu drogowego w Żninie, w ramach działań „Prędkość”, na drodze ekspresowej S-5 zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda Octavia, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie, popełnił przestępstwo, bo wręczył policjantom łapówkę.

W skradzionych butach na randkę

ak | 11 kwi 12:21 Mandatem karnym został ukarany 38-letni mężczyzna, który w jednym ze sklepów obuwniczych w Mogilnie dokonał zuchwałej podmiany obuwia.

71 zarzutów za narkotykowy proceder

ak | 10 kwi 17:30 Zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach 39–letni mieszkaniec gminy Lubicz usłyszał 71 zarzutów. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli m.in. doniczki z roślinami z których można pozyskać ponad 200 g narkotyku, ponad 17 g amfetaminy, wagę elektroniczną i pieniądze. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Policja ostrzega przed próbami wyłudzenia danych

Redaktor | 10 kwi 14:50 3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu Facebook. Odnotowano już pierwsze próby logowań do innych serwisów poprzez wykorzystanie opcji „ Zaloguj się przez konto Facebook”. Sprawcy korzystając z tej metody, próbują zalogować się do innych serwisów wykorzystując dane użytkowników portalu Facebook.