Description of Image

Rewitalizacja pl. Wolności. Plac budowy przekazany

Redaktor | 4 kwi 11:10 Dziś (4 kwietnia) miasto przekazało plac budowy wykonawcy odpowiedzialnemu za rewitalizacje placu Wolności. To kolejna część Salonu Bydgoszczy, która zyska więcej zieleni i przywrócimy jej historyczny wygląd. Ozdobą placu będą stylowe pawilony kwiaciarni.

Kwiaciarnie wrócą na plac Wolności

Redaktor | 14 gru 15:08 Zlecono zaprojektowanie i budowę pięciu nowych pawilonów kwiaciarni na placu Wolności. Wyróżniać je ma stylistyka nawiązująca do sąsiedniej neogotyckiej zabudowy i funkcjonalność. To ważny element rewitalizacji całego placu. Podpisano też umowę na podstawowe prace budowlane.

Umowa na remont zabytkowej sali gastronomika podpisana

Redaktor | 19 paź 11:32 Wkrótce rozpocznie się remont zabytkowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Gastronomicznych. Zachowana zostanie architektura i kolorystyka gmachu przy ul. S. Konarskiego, gruntowną modernizację przejdą jednak jej wnętrza. Obiekt zyska też nowe wyposażenie sportowe.

Ogłoszono przetarg na rewitalizację Rybiego Rynku. Jak zmieni się Salon Bydgoszczy?

Redaktor | 20 lip 15:11 Ratusz ogłosił przetarg na rewitalizację Rybiego Rynku. Zamieni się on w estetyczny plac z dodatkowymi drzewami, eleganckimi ławkami, krzesłami i stylowymi latarniami. Miasto zadba również o jego iluminację. Zmieni się poza tym charakter przyległych ulic. Wcześniej rozpoczęły się prace przy rewitalizacji placu Kościeleckich oraz placu Wolności. To część dużych zmian w Salonie...

Neorenesansowa kamienica znów błyszczy na ulicy Dworcowej

Redaktor | 17 lis 2022 Zakończył się remont kamienicy przy ul. Dworcowej 88. Bogato zdobiony budynek stał się kolejną wizytówka Śródmieścia. Beżowy detal, misterne zdobienia z metalu i oczyszczona licowana cegła z charakterystycznymi pasami w kolorze zieleni i czerni przykuwają uwagę bydgoszczan i turystów.

Trwa remont siedziby biskupiej przy ul. Malczewskiego

mk | 31 sie 2022 Budynek będący obecnie rezydencją biskupa diecezji bydgoskiej jest w remoncie.  Zmienia się m.in. kolorystyka elewacji: zdecydowano się wrócić do barwy wcześniejszej, ustalonej na podstawie badań stratygraficznych.

Ścianę Teatru Kameralnego ozdobi lustrzana płaskorzeźba

mk | 25 sie 2022 Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie lustrzanej instralacji na frontowej ścianie Teatru Kameralnego. Płaskorzeźba zaprojektowana przez bydgoszczankę Marię Jankowską odnosi się do słów: „Teatr jest lustrem, w którym przegląda się świat”.