Ogłoszono przetarg na rewitalizację Rybiego Rynku. Jak zmieni się Salon Bydgoszczy?

Redaktor | 20 lip 15:11 Ratusz ogłosił przetarg na rewitalizację Rybiego Rynku. Zamieni się on w estetyczny plac z dodatkowymi drzewami, eleganckimi ławkami, krzesłami i stylowymi latarniami. Miasto zadba również o jego iluminację. Zmieni się poza tym charakter przyległych ulic. Wcześniej rozpoczęły się prace przy rewitalizacji placu Kościeleckich oraz placu Wolności. To część dużych zmian w Salonie...

Neorenesansowa kamienica znów błyszczy na ulicy Dworcowej

Redaktor | 17 lis 13:00 Zakończył się remont kamienicy przy ul. Dworcowej 88. Bogato zdobiony budynek stał się kolejną wizytówka Śródmieścia. Beżowy detal, misterne zdobienia z metalu i oczyszczona licowana cegła z charakterystycznymi pasami w kolorze zieleni i czerni przykuwają uwagę bydgoszczan i turystów.

Trwa remont siedziby biskupiej przy ul. Malczewskiego

mk | 31 sie 2022 Budynek będący obecnie rezydencją biskupa diecezji bydgoskiej jest w remoncie.  Zmienia się m.in. kolorystyka elewacji: zdecydowano się wrócić do barwy wcześniejszej, ustalonej na podstawie badań stratygraficznych.

Ścianę Teatru Kameralnego ozdobi lustrzana płaskorzeźba

mk | 25 sie 2022 Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie lustrzanej instralacji na frontowej ścianie Teatru Kameralnego. Płaskorzeźba zaprojektowana przez bydgoszczankę Marię Jankowską odnosi się do słów: „Teatr jest lustrem, w którym przegląda się świat”.

Trzy zielone ściany stanęły w Śródmieściu

mk | 12 sty 2022 Pionowe ogrody zamontowano na terenie urzędu miasta przy ul. Grudziądzkiej (dwie ściany) oraz przy budynku Miejskiego Centrum Kultury (jedna ściana) przy ul. Marcinkowskiego.  Zielone ściany mają pomoc niwelować zanieczyszczenie powietrza.

Samochody nie wjadą na Stary Rynek [GRAFIKI]

Redaktor | 2 lip 2019 Jeszcze w wakacje zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w obrębie Starego Miasta. Samochody nie wjadą już na Stary Rynek, a dostawa towarów do punktów handlowych i gastronomicznych będzie mogła odbywać się w wyznaczonych strefach od godz. 6.00 do 10.00.

Bezmyślnie zaparkował w centrum Bydgoszczy

Redaktor | 9 cze 2019 Kierowcy narzekają, że w Bydgoszczy brakuje miejsc parkingowych. Ale to co zaprezentował właściciel motocykla na ul. Zduny jest kompletnym brakiem szacunku dla pieszych.