O lęku i panice w czasie zarazy u zdrowych i chorych. Rozmowa z psychiatrą dr Jachimowicz

Redaktor | 17 mar 21:21 Wszyscy przechodzimy teraz bardzo trudny czas. Odciska się on również na naszej psychice. Eksplozja wiadomości o koronawirusie powoduje w nas między innymi reakcje lękowe, co jest zrozumiałe. O przeżywaniu tego czasu, o tym jak sobie poradzić, o doświadczanej niekiedy panice i mądrym do niej podejściu, a także o zdalnej pracy lekarskiej rozmawiamy z dr Katarzyną Jachimowicz,...

Naukę otula warstwa ideologii [ROZMOWA Z AUTOREM POWIEŚCI „KOLUMB A.D. 2100”]

Krzysztof Drozdowski | 15 mar 10:58 Biorąc do ręki książkę Mariusza Kaniewskiego, przenosimy się do Los Angeles, około roku 2100. Technologia w Ameryce oraz Europie wkradła się w każdy zakamarek życia, pozbawiając ludzi pracy. Ta staje się przywilejem nielicznych. Większość utrzymuje się z wypłacanej przez rząd pensji. Każdy z nas kiedyś marzył o tym, by nie musieć pracować. Co zdaniem Kaniewskiego dzieje...

Po Bydgoszczy oprowadzą z żółtą parasolką [ROZMOWA]

Redaktor | 1 gru 19:10 Walkative! to inicjatywa turystyczna, która od niemal 13 lat działa w wielu miastach Polski, a od sierpnia tego roku także w Bydgoszczy. O tym, czym dokładnie jest i jak funkcjonuje w naszym mieście, opowiedział „Tygodnikowi” Marcin Okuniewski, manager Walkative! na Polskę północną.

Emocje przeżywam razem z kibicami [ROZMOWA]

Redaktor | 15 wrz 2019 Bieg żużlowy to tzw. „pocisk”: minuta i meta. Przekaz musi być szybki, emocjonujący i przy tym zrozumiały – mówi o pracy dziennikarza sportowego redaktor Polskiego Radia PiK Bartosz Kustra.

Kazali mi robić sondy, a ja zamarzyłam o reportażach [ROZMOWA]

Redaktor | 10 sie 2019 – Trzeba wejść do mieszkania rozmówcy, nie tylko skracając dystans, ale zupełnie go niwelując. Nie może być tak, że „ja, pani redaktor, zadaję ci teraz człowieku pytanie” – o kulisach swojej pracy opowiada Żaneta Walentyn*, ceniona i wielokrotnie nagradzana reportażystka Polskiego Radia PiK.