Stary Fordon 21 sie 10:07 | Redaktor
Dwa dni Festiwalu Wisły za nami. Tłumy w Starym Fordonie

fot. Festiwal Wisły, Facebook

W piątek (18 sierpnia) i sobotę (19 sierpnia) w Bydgoszczy odbywała się ostatnia część tegorocznego Festiwalu Wisły. Były parady łodzi, rejsy, atrakcje dla pasjonatów historii i smakoszy.

Festiwal Wisły po raz pierwszy zawitał do Bydgoszczy. Wcześniej imprezy z nim związane odbyły się we Włocławku i Toruniu. W piątek uczestnicy festiwalu pojawili się w Bydgoszczy. Impreza rozpoczęła się rejsem drewnianych łodzi do centrum miasta. O tym wydarzeniu informowaliśmy TUTAJ.

 

Na nabrzeżu przy Wyspie Młyńskiej mogliśmy obserwować armadę jednostek biorących udział w imprezie. Potem wszystkie one wypłynęły do Starego Fordonu. To właśnie tam przez dwa dni biło serce Festiwalu Wisły. Przy odnowionym nabrzeżu można było zwiedzać jednostki pływające, czy wybrać się w rejs.

Chętnych nie brakowało. Tłumy bydgoszczan zbierały się także na koncertach odbywających się z okazji festiwalu. Wśród nich był m.in. koncert pieśni żydowskich, czy kończący imprezę występ zespołu Mr Zoob. Można było wybrać się na spacer z przewodnikiem po Starym Fordonie. Tłumy bydgoszczan obejrzały efektowną paradę łodzi, która była jednym z ostatnich akordów tegorocznego Festiwalu Wisły. 

 

źródło: Oficjalny serwis Bydgoszczy, Festiwal Wisły

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor