Meble biurowe - dlaczego warto wybrać aktywizujące i ergonomiczne wyposażenie?

Redaktor | 14 paź 10:21 Meble gabinetowe, systemy mebli biurowych, meble pracownicze — całe to wyposażenie biur powinno być dzisiaj wybierane bardzo świadomie. Znaczenie powinny mieć tutaj bowiem nie tylko kwestie finansowe i estetyczne, ale i bezpieczeństwo i higiena pracy. Klasyczne biurka dzisiaj coraz częściej zastępuję te z elektryczną regulacją wysokości blatu, a na open space stają bieżnie...

Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturę

kd | 12 paź 11:40 Czternasta emerytura to kolejne w tym roku wsparcie, które już wkrótce trafi do zdecydowanej większości emerytów i rencistów. Otrzyma ją ok. 9,2 mln osób. – Przypominam, że nie trzeba składać żadnego wniosku, świadczenie zostanie wypłacone z urzędu – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków

kd | 12 paź 08:14 W tegoroczną jesień wchodzimy z kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

ZUS szykuje wielką rewolucję w zasiłkach chorobowych

kd | 11 paź 13:52 Od nowego roku szykuje się wielka rewolucja w zasiłkach. To m.in. wyższy zasiłek chorobowy za pobyt w szpitalu, większy krąg osób uprawnionych do macierzyńskiego, czy krótszy okres zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia. Przedsiębiorca nie straci również zasiłku, gdy spóźni się z opłaceniem składek.

Bieszczady. Wędrówka po połoninach [TURYSTYKA]

Redaktor | 10 paź 16:50 Pieszo, rowerem, statkiem po Zalewie Solińskim albo na grzbiecie konika huculskiego – Bieszczady można poznać na wiele sposobów. Każdy miłośnik gór znajdzie tu coś dla siebie.

Nie wszyscy czerwcowi emeryci otrzymają wyrównanie [KOMUNIKAT ZUS]

kd | 29 wrz 14:18 ZUS z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach przyznane w tym roku czerwcowe emerytury i od października zacznie wypłacać wyrównania dla zaniżonych świadczeń. Nie trzeba składać wniosku w tej sprawie. Przeliczone zostaną również renty rodzinne po członkach rodziny, którzy zmarli po 31 maja tego roku. W województwie kujawsko-pomorskim przeliczonych zostanie 1068 świadczeń.

Jak unikać jesiennych infekcji. Katar to nie wszystko

kd | 25 wrz 14:10 Sezon jesiennych infekcji możemy uznać za rozpoczęty. W przychodniach pojawiły się bowiem tłumy chorych pacjentów. Katar, kaszel, ból gardła, gorączka – w tym roku pojawiły się wyjątkowo wcześnie! Sprawdź, co można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na przeziębienie, grypę, a także COVID-19.

300 złotych dla ucznia tylko do końca listopada

kd | 24 wrz 08:29 Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nadal przyjmuje wnioski o 300 plus z programu Dobry Start. Chętnych na dodatkowe świadczenie nie brakuje. Ponad 162 tys. wniosków złożyli rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego, a na ich konta trafiło już ponad 65,7 mln zł. Wnioski obejmują blisko 230 tys. dzieci.

„Dziecięce Graffiti” na muzealnym spotkaniu [ZDJĘCIA]

ak | 23 wrz 18:41 Bydgoska organizacja non profit „Dziecięce Graffiti” zrzeszająca dzieci z Zespołem Downa i inne osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny po wakacyjnej przerwie z wielkim wigorem wznowiła swoją działalność. Spotkanie muzealne odbyło się w środę (22 września) w nowo wyremontowanym budynku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 4.

Seniorze, uważaj na podejrzane telefony! ZUS ostrzega 

Redaktor | 23 wrz 17:40 Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy otrzymał informację, że do jednej z jego klientek zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika ZUS, oferując pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.

Basen stelażowy po sezonie - jak o niego zadbać i jak przechowywać?

Redaktor | 22 wrz 09:20 Sezon kąpieli pod gołym niebem niestety dobiegł już końca. Chociaż w ogrodach wciąż jeszcze stoją pełne wody baseny stelażowe, to ich właściciele muszą już myśleć o zabezpieczeniu zbiorników przed działaniem niskich temperatur. Jak zadbać o mały i duży basen stelażowy przed nadejściem przymrozków? Podpowiadamy!

Minikiwi – co warto wiedzieć o jego walorach odżywczych i zdrowotnych

kd | 21 wrz 09:57 Choć ten niepozorny owoc jest w naszym kraju wciąż dość mało popularny, to jednak wkrótce może się to zmienić. Nie tylko bowiem jego produkcja w Polsce od kilku lat systematycznie rośnie, ale też przybywa dowodów naukowych, świadczących o jego wyjątkowych walorach odżywczych i zdrowotnych.

„Łochowianie” powracają na scenę

Redaktor | 20 wrz 17:20 Czas pandemii sprawił, że wiele zespołów ludowych i śpiewaczych naszego regionu, na długi czas zawiesiło swoją działalność. Teraz, gdy znów organizowane są imprezy popularyzujące kulturę ludową, powraca również ludowa muzyka. Tak było też na 45. Jarmarku Twórców Ludowych, który 19 września tradycyjnie – jak przed pandemią - zorganizowano na żnińskim rynku, pod...