Biskup mówi na kogo głosować

Redaktor | 9 lip 16:13 Biskup Ignacy Dec przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP wskazał na jakiego kandydata powinien głosować katolik. Wybór jest prosty.

Na ratunek rodzinom. Narodowa nowenna pompejanska [WIDEO]

Redaktor | 14 maj 12:44 Ks. Dominik Chmielewski, pochodzący z Bydgoszczy znany rekolekcjonista, zaapelował w serwisach społecznościowych o podjęcie narodowej nowenny pompejańskiej w obronie rodzin. Nowenna ta ma być odpowiedzią na kryzys rodziny i atak na nią we współczesnym świecie.

103. rocznica objawień fatimskich. Uroczysty dzień w bydgoskiej parafii

Redaktor | 13 maj 16:54 Jezus powiedział: „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim” (Mt 18, 3-4). To właśnie do dzieci w Fatimie (Portugalia) przyszła Matka Boża.

Wzmocnij ducha! Biblijna odpowiedź na epidemię

Redaktor | 19 kwi 2020 W obliczu cierpienia, jakiego w wyniku epidemii doświadcza cały właściwie współczesny świat, coraz głośniej brzmią pytania nie tylko o przyczyny, ale także o to, jak zachować wiarę w sytuacji, która wszystkich otwiera na zupełnie nowy wymiar rzeczywistości - pisze ks. Marcin Chrostowski.

Milczący Marsz Mężczyzn, a wcześniej adoracja

Redaktor | 29 maj 2019 Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej zaprasza na 24 godziny dla Pana (31 maja/1 czerwca) i Milczący Marsz Mężczyzn za Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Początek Marszu 1 czerwca nabożeństwem w kościele garnizonowym (rondo Bernardyńskie).

O współczesnym humanizmie i jego źródłach

Redaktor | 18 lut 2019 Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. dr. Sylwestra Warzyńskiego pod tytułem: „Pytanie o człowieka. O współczesnym humanizmie i jego źródłach”. Spotkanie odbędzie się 20 lutego (środa) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).

W których butach czujesz się najlepiej?

Redaktor | 17 lut 2019 Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej stało się miejscem XXIV weekendowego spotkania młodzieży męskiej, w trakcie którego uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie „W których butach czujesz się najlepiej?”

Zmarł o. Marek Karczewski CSSp

Redaktor | 2 lis 2018 Po krótkiej i ciężkiej chorobie 31 października zmarł ojciec Marek Karczewski CSSp ze Zgromadzenia Ducha Świętego, proboszcz parafii Chrystusa Króla i bł. Daniela Brottiera w Chojnicach.

Nie widzieć, aby zobaczyć

Redaktor | 13 sie 2018 W tym roku szedłem w grupie biało-żółtej na pielgrzymkę z Bydgoszczy do Częstochowy. Dla mnie osobiście było to niezwykłe, cudowne przeżycie…

Rodzicie Alfiego przerywają milczenie!

Redaktor | 23 cze 2018 Portal Katolicka Bydgoszcz publikuje wypowiedź Thomasa Evansa, ojca Alfiego: „Chcieliśmy, żeby wszyscy wiedzieli, że w czasie naszej żałoby nadal będziemy mówić o tym jak doprowadzono do śmierci Alfiego i będziemy mówić szczerze i w szczegółach o tamtym tygodniu”.