Katolicka Bydgoszcz 14 sie 2022 | Redaktor
Ulicami miasta przejdzie Pielgrzymka Maksymiliańska

fot. Anna Kopeć, archiwum

W niedzielę (14 sierpnia) po raz kolejny odbędzie pielgrzymka upamiętniająca męczeńską śmierć św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uczestnicy przejdą z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa do parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego, modląc się za jego wstawiennictwem.

14 sierpnia Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolebego. Tradycyjnie tego dnia w Bydgoszczy odbywa się Pielgrzymka Maksymiliańska. Rozpocznie się modlitwą i błogosławieństwem pielgrzymów na dziedzińcu Domu Parafialnego parafii pw. NSPJ (plac Piastowski) o godz. 15.00, a zakończy się Mszą św. odpustową o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. – Zapraszamy zarówno wytrawnych pielgrzymów, jak i tych, którzy jeszcze nigdy nie wyruszyli na pielgrzymi szlak – zachęca proboszcz parafii pw. NSPJ ks. Krzysztof Buchholz.

Święty Maksymilian Maria Kolbe (właściwie Rajmund Kolbe) urodził się 8 stycznia 1894 w Zduńskiej Woli, zmarł 14 sierpnia 1941 w KL Auschwitz, oddając życie za współwięźnia, Franciszka Gajowniczka. Był franciszkaninem, założycielem Rycerstwa Niepokalanej, miesięcznika „Rycerz Niepokalanej” i Radia Niepokalanów oraz klasztoru w Niepokalanowie, wielkim czcicielem Matki Bożej.

Został beatyfikowany w 1971 roku, w 1982 – kanonizowany. Więcej o św. Maksymilianie Marii Kolbem czytaj tutaj.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor