Katolicka Bydgoszcz 20 sie 2022 | mk

Co najmniej 10 kilometrów w nie więcej niż 70 minut ma do pokonania każdy uczestnik biegowej sztafety na Jasną Górę. III Akademicka Pielgrzymka Biegowa wyruszyła w sobotę (20 sierpnia) rano z Fordonu, na miejsce delegacja pątników dotrze w niedzielę (21 sierpnia) po południu.

Za biegnącym (lub biegnącymi) jedzie specjalnie oznakowany samochód duszpasterstwa akademickiego. Przerwy w pielgrzymce nie będzie nawet na noc. Trasa liczy ok. 330 kilometrów, ma zostać pokonana w nieco ponad 33 godziny.

Każdy pątnik dostał swój przydział trasy. Stawia się na nim o odpowiedniej godzinie i przejmuje „pałeczkę”-różaniec. Niektórzy pokonują swój 10-kilometrowy odcinek sami, inni biegną z przyjaciółmi czy członkami rodzin.

Akademicka Biegowa Pielgrzymka rozpoczęła się w sobotę (20 sierpnia) Mszą świętą o godz. 6.00 w sanktuarium MB Królowej Męczenników. Na miejsce pątnicy dotrą ok. 17.00 w niedzielę (21 sierpnia). Pielgrzymka zakończy się o Eucharystią o godz. 20.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

Intencje dla biegnących można złożyć elektronicznie tutaj.

– 9 h pielgrzymki za nami, 90 km w nogach i 9 dziesiątek różańca. Pozdrawiamy wszystkich biegnących do Mamy i kibicujących nam! – napisali w sobotę po południu organizatorzy wydarzenia, Duszpasterstwo Akademickie „Martyria”. – Pamiętajcie o nas w modlitwie! – dodają.

Zdjęcia: Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, Facebook

mk Autor