Description of Image

Wakacje w Operze Nova: kostiumy na wystawie i przymiarki do „Bulwaru…”

kd | 19 lip 2021 Kostiumy zaprojektowane przez znakomite polskie scenografki i kostiumolożki: Marię Balcerek, Agatę Uchman, Annę Sekułę, a wykonane w pracowniach krawieckich Opery Nova, oglądać można na czasowych wystawach w bydgoskim Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej. Stroje bohaterów oper, operetek i baletów pochodzą ze spektakli będących w bieżącym repertuarze, aczkolwiek w...

Studio Baletowe przy operze zaprasza najmłodszych

Redaktor | 25 cze 2021 Studio Baletowe przy Operze Nova zachęca dzieci w wieku 7-11 lat do wzięcia udziału w naborze na zajęcia w przyszłym sezonie. Audycja odbędzie się w sobotę, 26 czerwca 2021 r. o godz. 16.00.

28. Bydgoski Festiwal Operowy nie odbędzie się [KOMUNIKAT]

materiał partnera | 24 kwi 2021 Z powodu nadal obowiązujących obostrzeń i wymogów zachowania bezpieczeństwa sanitarnego odwoływane są imprezy kulturalne, które gromadziły publiczność. Opera Nova także podaje komunikat o zastosowaniu się do rozporządzeń ministerialnych.

Opera Nova w Bydgoszczy odwołuje spektakle

materiał partnera | 18 mar 2021 Zaplanowane na koniec marca premierowe spektakle baletów Jacka Przybyłowicza „Szepty i cienie" oraz planowane na początek kwietnia przedstawienia opery Stanisława Moniuszki „Halka" zostają odwołane.

Opera Nova: premiera baletowa „Szepty i cienie”

Redaktor | 21 lut 2021 Balet Opery Nova pracuje nad przygotowaniem najnowszej premiery: na 27 marca br. wyznaczona jest data prezentacji tryptyku baletowego „Szepty i cienie” autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich tancerzy i choreografów tańca współczesnego.

Ostatnia szansa, by zobaczyć sylwestrowy koncert Opery Nova [WIDEO]

mk | 17 sty 2021 Ponad 73 tysiące wyświetleń na YouTubie uzyskał już Sylwestrowy Koncert Opery Nova w Bydgoszczy. Nagranie miało być w sieci do 6 stycznia, zdecydowano jednak, że zostanie do końca ferii (17 stycznia). To już Ostatnia szansa, by zobaczyć sylwestrowy koncert.

Sylwester w Operze Nova jednak się odbędzie! Trwają próby

Redaktor | 8 gru 2020 Choć z powodów epidemiologicznych koncert sylwestrowo-noworoczny nie może odbyć się przy udziale publiczności, nie oznacza to, że nie odbędzie się wcale. „Bydgoska Opera Nova nie składa broni” - zapowiada szefowa promocji opery Ewa Chałat.  Nagranie prób zostanie zmontowane i bezpłatnie udostępnione widzom.