Studio Baletowe przy operze zaprasza najmłodszych

Redaktor | 25 cze 2021 Studio Baletowe przy Operze Nova zachęca dzieci w wieku 7-11 lat do wzięcia udziału w naborze na zajęcia w przyszłym sezonie. Audycja odbędzie się w sobotę, 26 czerwca 2021 r. o godz. 16.00.

28. Bydgoski Festiwal Operowy nie odbędzie się [KOMUNIKAT]

ak | 24 kwi 2021 Z powodu nadal obowiązujących obostrzeń i wymogów zachowania bezpieczeństwa sanitarnego odwoływane są imprezy kulturalne, które gromadziły publiczność. Opera Nova także podaje komunikat o zastosowaniu się do rozporządzeń ministerialnych.

Opera Nova w Bydgoszczy odwołuje spektakle

ak | 18 mar 2021 Zaplanowane na koniec marca premierowe spektakle baletów Jacka Przybyłowicza „Szepty i cienie" oraz planowane na początek kwietnia przedstawienia opery Stanisława Moniuszki „Halka" zostają odwołane.

Opera Nova: premiera baletowa „Szepty i cienie”

Redaktor | 21 lut 2021 Balet Opery Nova pracuje nad przygotowaniem najnowszej premiery: na 27 marca br. wyznaczona jest data prezentacji tryptyku baletowego „Szepty i cienie” autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich tancerzy i choreografów tańca współczesnego.

Ostatnia szansa, by zobaczyć sylwestrowy koncert Opery Nova [WIDEO]

mk | 17 sty 2021 Ponad 73 tysiące wyświetleń na YouTubie uzyskał już Sylwestrowy Koncert Opery Nova w Bydgoszczy. Nagranie miało być w sieci do 6 stycznia, zdecydowano jednak, że zostanie do końca ferii (17 stycznia). To już Ostatnia szansa, by zobaczyć sylwestrowy koncert.

Sylwester w Operze Nova jednak się odbędzie! Trwają próby

Redaktor | 8 gru 2020 Choć z powodów epidemiologicznych koncert sylwestrowo-noworoczny nie może odbyć się przy udziale publiczności, nie oznacza to, że nie odbędzie się wcale. „Bydgoska Opera Nova nie składa broni” - zapowiada szefowa promocji opery Ewa Chałat.  Nagranie prób zostanie zmontowane i bezpłatnie udostępnione widzom.

Uroki polszczyzny i opery. Familijny spektakl [ZDJĘCIA, RECENZJA]

Marta Kocoń | 14 lis 2020 Znakomicie zaśpiewana, z dowcipem wykonana – tak można powiedzieć o dziecięcej minioperze na bydgoskiej scenie. Najmłodsi i rodzice na spektaklu będą się dobrze bawić, a przy okazji dowiedzą się kilku rzeczy o muzyce i... języku polskim.

Opera Nova zaprasza na premierę online!

mk | 5 lis 2020 Po raz kolejny opóźni się premiera spektaklu dla dzieci „Operowy zawrót głowy”. Zamiast 7 odbędzie się 14 listopada. Będzie bezpłatnie transmitowana w Internecie.

Zemsty nie będzie. Zakażenia w Operze Nova

mk | 9 paź 2020 Koronawirus po raz kolejny pokrzyżował plany repertuarowe bydgoskiej opery. Z powodu zachorowań solistów przedstawienia operetki „Zemsta nietoperza” zostały odwołane.