Description of Image

Akt erekcyjny pod rozbudowę Opery Nova

Redaktor | 3 kwi 18:49 Postępują prace przy budowie czwartego kręgu Opery Nova. Marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski uczestniczyli dziś 2 kwietnia w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod rozbudowę gmachu. Inwestycja o wartości ponad 170 mln złotych obejmuje także zakup nowoczesnego wyposażenia i budowę parkingu podziemnego.

Taniec i ludzki krąg wokół Opery Nova. Happening z okazji jubileuszu

Redaktor | 22 wrz 2022 Co 66. osoba tworząca „żywy łańcuch” wokół bydgoskiej opery otrzymała upominki i vouchery na spektakle. Happening pod nazwą „Opasanie Opery” odbył się w środę (21 września), w rocznicę pierwszego przedstawienia Studia Operowego, które dało początek bydgoskiej scenie operowej.

Czary na scenie Opery Nova. W sobotę premiera „Alicji...”

mk | 3 cze 2022 – Tytuł taki jak ten daje niezwykłe możliwości, pozwala, mówiąc potocznie, „zaszaleć” inscenizacyjnie, co z punktu widzenia realizatora spektaklu jest niebywałą frajdą – mówi choreograf Robert Bondara. Premiera „Alicji w Krainie Czarów” w Operze Nova odbędzie się w sobotę (4 czerwca).

Od …Zachodzącego Słońca do ….Krainy Czarów. Kolejne próby w Operze Nova

kd | 25 mar 2022 Tegoroczne Oscary rozdawane będą w sobotnią noc. Przypomnijmy, że zdobywcą aż trzech statuetek (muzyka, scenografia, scenariusz) był  „Sunset Boulevard” znakomity film Billego Wildera z 1950 r. (poza tym film był nominowany do Oscara jeszcze w ośmiu kategoriach, a w 1989 National Film Registry of the Library of Congress zaliczyła film do 25. najlepszych filmów wszech czasów).

Bydgoski Festiwal Operowy tym razem w czerwcu

Redaktor | 31 sty 2022 Opera Nova informuje, że z uwagi na trwające zagrożenie pandemią Covid-19  28. Bydgoski Festiwal Operowy zaplanowany został nie w kwietniu , ale na dni 4-19 czerwca 2022 roku. Organizatorzy mają nadzieję, że po dwuletniej przerwie tegoroczna edycja imprezy odbędzie się bez przeszkód.

Foyer opery odmienione. Zainagurowano nowe oświetlenie

mk | 30 gru 2021 Widzowie pierwszego, środowego (29 grudnia), Koncertu Sylwestrowo-Noworocznego mogli podziwiać odmienione foyer Opery Nova. Dzień wcześniej „odbioru” nowego ledowego oświetlenia dokonali marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Opera Nova zmienia terminy Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych

mk | 10 gru 2021 Tylko po jednym, a nie tak jak przed pandemią po dwa koncerty dziennie zaprezentuje na przełomie roku zespół Opery Nova. – Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną oraz bezpieczeństwo sanitarne Widzów i naszych Pracowników podjęliśmy decyzję o zmianie terminów Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych zaplanowanych od 29 grudnia br. do 2 stycznia 2022 – poinformowała Ewa...

Teatr w teatrze. Mozart w Operze Nova

Marta Kocoń | 21 paź 2021 – W naszej inscenizacji bohaterowie udają się w daleką podróż, nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie – tłumaczy reżyser Paweł Szkotak. Po wielomiesięcznych przygotowaniach na scenie Opery Nova wystawione zostanie „Così fan tutte” Amadeusza Mozarta. Premierę zaplanowano na sobotę (23 października).