Opera Nova 25 mar 09:31 | kd
Od  …Zachodzącego Słońca do ….Krainy Czarów. Kolejne próby w Operze Nova

Tegoroczne Oscary rozdawane będą w sobotnią noc. Przypomnijmy, że zdobywcą aż trzech statuetek (muzyka, scenografia, scenariusz) był  „Sunset Boulevard” znakomity film Billego Wildera z 1950 r. (poza tym film był nominowany do Oscara jeszcze w ośmiu kategoriach, a w 1989 National Film Registry of the Library of Congress zaliczyła film do 25. najlepszych filmów wszech czasów).

Ten legendarny obraz wywarł ogromny wpływ na inne dziedziny sztuki: musical Andrew Lloyda Webbera Sunset Boulevard (1993) jest jego bezpośrednią adaptacją. Opera Nova w Bydgoszczy jest aktualnie jedyną polską sceną, na której grany jest „Bulwar Zachodzącego Słońca” na licencji The Really Useful Group Limited. W rolach Normy Desmond: Katarzyna Nowak-Stańczyk, Anita Steciuk, Jolanta Litwin-Sarzyńska. Jako Joe Gillis: Karol Drozd i Tomasz Bacajewski. Prawdziwy czas i czar świetności Hollywood oddaje scenografia Mariusza Napierały. Muzyka A.L. Webbera – niezapomniane !

Na Brodwayu aktualnie tego nie grają, więc przyjeżdżajcie do Bydgoszczy! Na najbliższy set ośmiu  przedstawień w reżyserii Jacka Mikołajczyka, pod batutą Krzysztofa Herdzina i Jagody Brajewskiej, Opera Nova zaprasza od 2 do 10 kwietnia.

Jednocześnie trwają próby do najbliższej premiery: zaplanowanego na 4 czerwca baletu „Alicja w Krainie Czarów”. Z tancerzami bydgoskiej Opery pracuje światowej sławy choreograf, tancerz i pedagog Robert Bondara. Jak mówi: będzie to najbardziej humorystyczny balet w jego dotychczasowym dorobku artystycznym. Zarazem będzie to trzeci tytuł w inscenizacji i choreografii Roberta Bondary stworzony dla Baletu Opery Nova.

Zapowiada się niezwykle dynamiczne, wesołe, oddające nonsensowny humor literackiego pierwowzoru - książki Lewisa Carrolla - i zachwycające oko i ucho (muzyka Przemysława Zycha) przedstawienie.

Od poniedziałku, 28 marca br. nabywać można bilety na premierę i czerwcowe spektakle „Alicji w Krainie Czarów”.

Realizatorzy:

Inscenizacja i choreografia:   Robert Bondara

Kierownictwo muzyczne:                   Jagoda Brajewska

Scenografia i kostiumy:                     Martyna Kander

Współpraca scenograficzna:  Maksymilian Mac                                                    

Reżyseria świateł:                  Maciej Igielski           

Projekcje multimedialne:                  Adam Keller

Charakteryzacja i stylizacja fryzur: Dariusz Kubiak

 

Info. Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy

kd Autor