Opera Nova 11 wrz 16:14 | Redaktor
Ludzki krąg wokół Opery Nova. Happening z okazji rocznicy działalności Studia Operowego

21 września przez wejściem głównym Opery zaprezentowany zostanie fragment choreografii Roberta Bondary z baletu „Alicja w Krainie Czarów”/fot. Anna Kopeć (zdjęcie z próby „Alicji w Krainie Czarów”)

W środę 21 września minie 66 lat od pierwszego przedstawienia Studia Operowego, które dało początek bydgoskiej scenie operowej. Tego dnia o godz. 17.00 Opera Nova zaprosi melomanów, sympatyków i przechodniów do udziału w okolicznościowym happeningu „Opasanie Opery”.

Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na rozpoczynający się 66. sezon operowy (2022/2023). Przed wejściem głównym artyści Baletu wykonają fragment choreografii Roberta Bondary z baletu „Alicja w Krainie Czarów”, którego spektakle odbywać się będą od piątku do niedzieli (23-25 września). Następnie tancerze zachęcać będą widzów do wspólnego tańca.

Organizatorzy zapraszają w dalszej kolejności do utworzenia kręgu wokół gmachu Opery Nova: wielkiego, żywego łańcucha, w którym co 66. osoba może zdobyć operowe gadżety oraz voucher na spektakl z bieżącego repertuaru Opery Nova.

Wyłanianie zwycięzców odbywać się będzie począwszy od osoby nr 0 = Kapelusznika (jednego z tancerzy), który stanie wśród widzów, w dowolnie wybranym miejscu. To od niego Marcowy Zając rozpocznie liczenie, podążając zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Nad prawidłowym odliczaniem czuwać będą pracownicy Działu Promocji i Obsługi Widzów Opery Nova.

Pracownicy Opery Nova nie mogą brać udziału w losowaniu. Akcja będzie fotografowana.

komunikat Opery Nova w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor