Uroki polszczyzny i opery. Familijny spektakl [ZDJĘCIA, RECENZJA]

Marta Kocoń | 14 lis 2020 Znakomicie zaśpiewana, z dowcipem wykonana – tak można powiedzieć o dziecięcej minioperze na bydgoskiej scenie. Najmłodsi i rodzice na spektaklu będą dobrze się bawić, a przy okazji dowiedzą się kilku rzeczy o muzyce i... języku polskim.

Opera Nova zaprasza na premierę online!

mk | 5 lis 2020 Po raz kolejny opóźni się premiera spektaklu dla dzieci „Operowy zawrót głowy”. Zamiast 7 odbędzie się 14 listopada. Będzie bezpłatnie transmitowana w Internecie.

Zemsty nie będzie. Zakażenia w Operze Nova

mk | 9 paź 2020 Koronawirus po raz kolejny pokrzyżował plany repertuarowe bydgoskiej opery. Z powodu zachorowań solistów przedstawienia operetki „Zemsta nietoperza” zostały odwołane.

Bydgoską „Halkę” można obejrzeć na VOD

mk | 6 maj 2020 5 maja ogólnopolska telewizja wyemitowała nagranie „Halki” zrealizowane w Operze Nova w Bydgoszczy. Kto się spóźnił, może nadal zobaczyć spektakl: czasowo jest dostępny na platformie VOD.

Dwór nie aż taki straszny. Moniuszko w Operze Nova

Redaktor | 27 lut 2020 Ponadczasową „Arię z kurantem” i inne Moniuszkowskie pieśni ze „Strasznego dworu” przypomni sobie publiczność bydgoskiej opery już w najbliższy weekend. Przedstawienia zaplanowano na 28 i 29 lutego (godz. 19.00) oraz 1 marca (18.00).

Młynarski na karnawał. „Awantura w Recco” w Operze Nova

Redaktor | 5 lut 2020 „Awantura w Recco, czyli drzewko wolności”, komiczno-liryczny, świetnie zagrany i zaśpiewany spektakl z muzyką Macieja Małeckiego i librettem Wojciecha Młynarskiego, jest propozycją bydgoskiej opery na karnawałowe wieczory: 7, 8, 9 lutego.

71 młodych śpiewaków powalczy o laury w Bydgoszczy

Marta Kocoń | 6 lis 2019 Wielkimi krokami zbliża się – otwarty dla publiczności – I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego. Przed znakomitym jury w Operze Nova zaprezentują się młodzi artyści z całej Polski.