Bydgoską „Halkę” można obejrzeć na VOD

mk | 6 maj 2020 5 maja ogólnopolska telewizja wyemitowała nagranie „Halki” zrealizowane w Operze Nova w Bydgoszczy. Kto się spóźnił, może nadal zobaczyć spektakl: czasowo jest dostępny na platformie VOD.

Dwór nie aż taki straszny. Moniuszko w Operze Nova

Redaktor | 27 lut 2020 Ponadczasową „Arię z kurantem” i inne Moniuszkowskie pieśni ze „Strasznego dworu” przypomni sobie publiczność bydgoskiej opery już w najbliższy weekend. Przedstawienia zaplanowano na 28 i 29 lutego (godz. 19.00) oraz 1 marca (18.00).

Młynarski na karnawał. „Awantura w Recco” w Operze Nova

Redaktor | 5 lut 2020 „Awantura w Recco, czyli drzewko wolności”, komiczno-liryczny, świetnie zagrany i zaśpiewany spektakl z muzyką Macieja Małeckiego i librettem Wojciecha Młynarskiego, jest propozycją bydgoskiej opery na karnawałowe wieczory: 7, 8, 9 lutego.

71 młodych śpiewaków powalczy o laury w Bydgoszczy

Marta Kocoń | 6 lis 2019 Wielkimi krokami zbliża się – otwarty dla publiczności – I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego. Przed znakomitym jury w Operze Nova zaprezentują się młodzi artyści z całej Polski.

Dzieła Szymanowskiego na scenie Opery Nova [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 4 paź 2019 Dwa wieczory z dziełami Karola Szymanowskiego zapowiada Opera Nova. W sobotę (5 października) i w poniedziałek (7 października) o godz. 19.00 widzowie obejrzą „Stabat Mater” i „Harnasie”. Oba utwory w choreografii Roberta Bondary, pod muzycznym kierownictwem Macieja Figasa.

W Operze Nova jesień pod znakiem baletu

Redaktor | 23 wrz 2019 Z okazji urodzin Karola Szymanowskiego bydgoska opera zaprasza na dwa balety: „Stabat Mater” i „Harnasie”, wystawiane jako dyptyk tego samego wieczoru (5 i 7 października). Pełną parą ruszyły też przygotowania do premiery „Coppelii” Léa Delibes’a.

Seniorzy do opery pójdą za złotówkę

Redaktor | 14 wrz 2019 W ramach corocznej ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+KULTURA” Opera Nova w Bydgoszczy prowadzić będzie sprzedaż biletów na trzy wrześniowe przedstawienia opery Mozarta „Wesele Figara” (27, 28, 29 września). Koszt: 1 zł za sztukę.

Sceny z życia cyganerii w Operze Nova

Redaktor | 23 maj 2019 Trzy okazje do zobaczenia „Cyganerii” Pucciniego będzie miała publiczność bydgoskiej opery. Dzieło osadzone w środowisku paryskiej bohemy zobaczymy od piątku do niedzieli (24-26 maja).