Opera Nova 25 sie 2020 | Marta Kocoń
Opera wyjawia datę premiery: „Bulwar” dopiero wiosną

Baner „Bulwaru Zachodzącego Słońca” na gmachu Opery Nova/fot. Anna Kopeć

Łącznie o rok opóźni się premiera „Bulwaru Zachodzącego Słońca” w Operze Nova. Musical miał otworzyć Bydgoski Festiwal Operowy 2020 r. - zamiast tego, otworzy go w 2021.

Maciej Figas, dyrektor Opery, wskazał datę premiery musicalu Andrew L. Webbera: 24 kwietnia 2021 roku, na rozpoczęcie 28. BFO. Spektakl miał zainaugurować tegoroczną edycję wydarzenia, udaremniła to jednak epidemia. Festiwal odwołano.

Próby aktorskie do „Bulwaru” rozpoczęły się w czerwcu, od poniedziałku (24 sierpnia) nad choreografią pracują artyści baletu. Mimo to zdecydowano, że premiera nie odbędzie się jesienią, ze względu na, jak podaje Polskie Radio PiK, niepewną sytuacją epidemiczną. 

Łącznie trzy nowości

Poza „Bulwarem”, w repertuarze opery w zbliżającym się sezonie znajdą się dwa nowe tytuły.

– W roku bieżącym, biorąc pod uwagę wymogi reżimu sanitarnego, możemy przymierzyć się do realizacji dzieł kameralnych – tłumaczy nam Ewa Chałat, specjalistka ds. promocji opery. – Zamierzamy w październiku pokazać operę edukacyjną dla dzieci „Operowy zawrót głowy” Macieja Małeckiego, w listopadzie ma odbyć się premiera „Cosi fan tutte” Wolfganga Amadeusza Mozarta – przekazuje.

Próby do drugiej z oper prowadzi obecnie kierownik muzyczny spektaklu, Dawid Runt.

Dokładnych dat premier opera jeszcze nie wskazuje.

Na początek – plener

Już wkrótce artyści opery spotkają się z publicznością: sezon 2020/2021 zostanie zainaugurowany koncertem na Wyspie Młyńskiej. 5 września o 18.00 na scenie pojawią się zarówno soliści, jak i chór Opery Nova. Wydarzenie będzie transmitowane na telebim. – Od poniedziałku, 31 sierpnia (od godz. 11.00) w kasie wydawane będą bezpłatne numerowane bilety oraz oświadczenia o stanie zdrowia dla osób zainteresowanych koncertem – informuje opera. 

Marta Kocoń

Marta Kocoń Autor

Sekretarz Redakcji