Opera Nova 27 lut 2020 | Redaktor
Dwór nie aż taki straszny. Moniuszko w Operze Nova

mat. archiwum/fot. Anna Kopeć

Ponadczasową „Arię z kurantem” i inne Moniuszkowskie pieśni ze „Strasznego dworu” przypomni sobie publiczność bydgoskiej opery już w najbliższy weekend. Przedstawienia zaplanowano na 28 i 29 lutego (godz. 19.00) oraz 1 marca (18.00).

Akcja „Strasznego dworu” toczy się w polskim dworku szlacheckim drugiej połowy XVII wieku. To historia o dwóch braciach, Zbigniewie i Stefanie: młodzi panowie składają śluby kawalerskie, stawiając gotowość do walki za ojczyznę wyżej od osobistego szczęścia. Rozterki zaczną się, gdy na ich drodze pojawią się dwie piękne siostry...

Kultowa opera komiczna została zrealizowana przez zespół Opery Nova pod okiem reżyser Natalii Babińskiej. Miała swoją premierę w ubiegłym roku, podczas Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Więcej czytaj tutaj.

– Najbliższe przedstawienia są „oblężone” przez publiczność; codziennie kilkadziesiąt osób zainteresowanych jest nabyciem biletów z ew. zwrotów lub „wejściówek” – mówi Ewa Chałat z Działu Promocji i Obsługi Widzów Opery Nova. 

mat. archiwum/fot. Anna Kopeć

Podczas przedstawień za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak, główne partie zaśpiewają: Łukasz Załęski (Stefan), Janusz Żak (Zbigniew), Leszek Skrla (Miecznik), Julia Pruszak (Hanna), Dorota Sobczak (Jadwiga).

Sobotni spektakl zostanie dodatkowo uświetniony występami studentów Wydziału Wokalnego bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor