Opera Nova 4 wrz 2020 | mk
Uwaga, z dworu pod dach! Opera zmienia miejsce koncertu

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć („Straszny dwór” na scenie Opery Nova)

Na sobotę (5 września) zaplanowane jest pierwsze od pół roku spotkanie artytów opery z publicznością. Z powodu niepewnej pogody koncert nie odbędzie się na platformie nad Brdą.

Wydarzenie „Z maseczką i humorem”, które miał być transmitowane na Wyspę Młyńską, z powodu niepewnej pogody zostaje przeniesione do sali widowiskowej Opery Nova (ul. Focha 5).

– Dla organizatorów, którzy poczynili już zaawansowane przygotowania, oznacza to „cała wstecz” , ale i z takim wyzwaniem załoga operowa poradzi sobie i to z humorem – zapowiada specjalistka ds. promocji opery, Ewa Chałat.

Bezpłatne biletowane numery na koncert oraz oświadczenie o stanie zdrowia (do wypełnienia) były wydawane w kasie opery 31 sierpnia. Widzowie mają zajmować miejsca zgodnie z pierwotną numeracją na biletach. Obowiązkowe są maseczki i zachowanie dystansu.

Podczas koncertu zabrzmią utwory operowe, operetkowe i przeboje muzyki rozrywkowej. Wystąpią: Małgorata Grela, Katarzyna Nowak-Stańczyk, Magdalena Polkowska, Julia Pruszak, Małgorzata Ratajczak, Dorota Sobczak, Jolanta Wagner, Nazari Kachala, Sławomir Kowalewski, Janusz Ratajczak, Jakub Zarębski, Krzysztof Zimny, Janusz Żak, Chór, Orkiestra Opery Nova pod batutą Macieja Figasa i Piotra Wajraka.

Koncert poprowadzi Urszula Guźlecka. Początek o godz. 18.00.

mk Autor