Opera Nova 8 gru 2020 | Redaktor
Sylwester w Operze Nova jednak się odbędzie! Trwają próby

fot. Opera Nova w Bydgoszcz

Choć z powodów epidemiologicznych koncert sylwestrowo-noworoczny nie może odbyć się przy udziale publiczności, nie oznacza to, że nie odbędzie się wcale. „Bydgoska Opera Nova nie składa broni” - zapowiada szefowa promocji opery Ewa Chałat.  Nagranie prób zostanie zmontowane i bezpłatnie udostępnione widzom.

Koncert sylwestrowy'2020 będzie realizowany w formule zbliżonej do znanej z produkcji z poprzednich 15 lat: nie zabraknie fragmentów z oper, bloku operetkowego, musicalowego i aranżacji przebojów muzyki pop.

10, 11 i 12 grudnia zespoły Opery Nova pracować będą - z zachowaniem rygoru sanitarnego - nad nagraniem tegorocznego koncertu. Udział weźmie kilkunastu solistów, Orkiestra, Balet oraz Chór (z offu). Spośród zarejestrowanych fragmentów wybrane zostaną najlepsze i zmontowane.

Do całości nakręcanego na scenie Opery Nova materiału dołączą online konferansjerzy, którzy w ostatnich kilkunastu latach byli gospodarzami operowych koncertów: Artur Andrus, Piotr Bałtroczyk, Andrzej Poniedzielski.

Nad całością czuwa reżyser Sebastian Gonciarz, za scenografię odpowiada Mariusz Napierała, balet przygotowuje nowe choreografie Iwony Runowskiej.

Autorem scenariusza jest Szymon Jachimek. Kierownictwo muzyczne tradycyjnie sprawuje dyrektor Maciej Figas.

Koncert emitowany będzie od 31 grudnia bezpłatnie na platformie VOD. Dokładne terminy i link zostanie podany m.in. na stronie www Opery Nova.

źródło: Opera Nova (Ewa Chałat), zmiany - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor