Opera Nova 6 maj 2020 | mk
Bydgoską „Halkę” można obejrzeć na VOD

fot. Marek Chełminiak, mat. Opery Nova

5 maja ogólnopolska telewizja wyemitowała nagranie „Halki” zrealizowane w Operze Nova w Bydgoszczy. Kto się spóźnił, może nadal zobaczyć spektakl: czasowo jest dostępny na platformie VOD.

TVP Kultura na inscenizację opery „Halka” w reżyserii Natalii Babińskiej zaprosiła 5 maja, w dzień 201. urodzin Stanisława Moniuszki. Od 6 maja natomiast spektakl jest legalnie i bezpłatnie dostępny on-line.

Zgodnie z umową między Operą Nova a Polskim Wydawnictwem Muzycznym melomani bydgoską Halkę mogą obejrzeć na stronie internetowej www.vod.teatrwielki.pl do 31 grudnia 2020 roku.

Nagranie jest udostępniane w ramach #TUTTIwdomu – edycji specjalnej projektu TUTTI.pl, promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Na stronie Teatru Wielkiego znajdziemy także inne inscenizacje najbardziej znanych dzieł Stanisława Moniuszki, m.in. „Strasznego dworu”, ale również m.in. „Legendę Bałtyku” Feliksa Nowowiejskiego zrealizowaną przez Teatr Wielki w Poznaniu. Tę produkcję można było zobaczyć rok temu podczas XXVI Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Recenzję czytaj tutaj.

mk Autor