Opera Nova 6 lip 2020 | kp
Opera Nova nominowana do Nagród im. Kiepury. W trzech kategoriach

próba „Coppélii”, listopad 2019 r./fot. Anna Kopeć

Opera Nova ma szansę na zdobycie kolejnych Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Została nominowana w trzech kategoriach – najlepszy spektakl, najlepsza tancerka klasyczna oraz najlepsza scenografia.

29 czerwca 2020 r. w siedzibie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, kapituła konkursu ogłosiła nominacje do 14. Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Wśród nominowanych znalazła się bydgoska Opera Nova.

W kategorii najlepszy spektakl nominowano „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki (premiera z 2019 r. pod muzycznym kierownictwem Piotra Wajraka, w reżyserii Natalii Babińskiej). W kategorii najlepsza tancerka klasyczna - Martę Kurkowską, solistkę baletu (Swanilda w balecie Delibes’a „Coppélia”, premiera z 2019 roku). Natomiast w kategorii najlepsza scenografia nominację dostał duet – Diana Marszałek i Julia Skrzynecka za scenografię do „Strasznego dworu”.

„Straszny dwór”,fot. Anna Kopeć

Gala rozdania nagród odbędzie 28 września. Poniżej filmik z ogłoszenia nominacji:

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury przyznaje Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury. Laureatami są najwybitniejsi artyści z szeroko rozumianego teatru muzycznego. Wyróżnienie przyznawane jest w 18 kategoriach.

Wakacyjne atrakcje w operze. Bydgoski żużel

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu od 1 lipca do 31 sierpnia, w holu głównym Opery Nova eksponowana jest wystawa „90 lat bydgoskiego sportu żużlowego” przygotowana przez Stowarzyszenie „Bohaterowie Czarnego Gryfa”, czyli byłych żużlowców Polonii Bydgoszcz. Podziwiać ją można bezpłatnie od wtorku do niedzieli w godz. 11.00 do 17.00.

Na podstawie: Biuro Prasowe Opera Nova w Bydgoszczy (Ewa Chałat, specjalista ds. reklamy)

Zdjęcie na Facebooku: Marek Chełminiak, Opera Nova

kp Autor