Opera Nova 9 paź 11:05 | mk
Zemsty nie będzie. Zakażenia w Operze Nova

„Zemsta nietoperza”. Gabriela Kamińska jako Rozalinda i Janusz Ratajczak jako Eisenstein, r. 2017, fot. Marek Chełminiak, Opera Nova

Koronawirus po raz kolejny pokrzyżował plany repertuarowe bydgoskiej opery. Z powodu zachorowań solistów przedstawienia operetki „Zemsta nietoperza” zostały odwołane.

Operetka Johanna Straussa w repertuarze Opery Nova jest obecna od 25 lat, była wystawiana 137 razy.

 Na 16 października planowano jej srebrny jubileusz. Już wiadomo jednak, że do niego nie dojdzie. - Dyrekcja Opery Nova informuje, że z powodu potwierdzonych zachorowań solistów przedstawienia zaplanowane na 16, 17, 18 i 20 października zostają odwołane - przekazała Ewa Chałat, specjalistka ds. promocji opery. 

Jak tłumaczy, rozważano zaangażowanie solistów gościnnych, ostatecznie jednak zrezygnowano z tego pomysłu - z problemami z obsadą z powodu zakażeń borykają się obecnie sceny operowe w całej Polsce.

Bilety na „Zemstę nietoperza” można zwracać wyłącznie w kasie. Ich posiadacze są proszeni o wcześniejszy telefoniczny kontakt z Biurem Obsługi Widzów (52 3251655).

To już kolejna w tym sezonie artystycznym zmiana repertuarowa wymuszona epidemią. Z powodu zakażeń wykonawców przełożono premierę familijnego spektaklu „Operowy zawrót głowy”, z 3 i 4 października na 7 i 8 listopada 2020. Spektakl, choć kameralny, zostanie wystawiony na dużej scenie Opery Nova.

mk Autor