Opera Nova 14 wrz 2020 | mk
Opera zawróci najmłodszym w głowie! Premiera tuż, tuż!

Projekt scenografii Marty Kodoniec/materiał Opery Nova

Co to jest libretto? Dlaczego w operze śpiewa się po włosku? Z jakiego powodu trzeba się rozśpiewać? Tego dzieci dowiedzą się z „Operowego zawrotu głowy”. Na nową produkcję Opera Nova zaprasza 3 i 4 października.

Głównym adresatem kameralnego spektaklu są dzieci od 6 do 12 roku życia. Przedstawienie „wprowadza je w świat opery, zaprasza do zabawy z językowymi łamańcami, pojedynku na słowa i wspólnego śpiewania” - tłumaczy Ewa Chałat, specjalistka ds. promocji Opery Nova. „Dorośli także mile widziani; gwarantujemy im dobrą rozrywkę!” - zapowiada.

Widzowie śledzić będą losy Kropki, „królowej sceny”, i romantycznego, stremowanego przed spektaklem Wykrzynika. Występują też kwartet smyczkowy (Przecinek, Cudzysłów, Pytajnik i Nawias), pełniący jednocześnie funkcję chóru i narratora, oraz tancerze.

Autorem muzyki jest Maciej Małecki, kompozytor i pianista. Bydgoskiej publiczności znany jako autor opery komicznej „Awantura w Recco” z librettem Wojciecha Młynarskiego, od dwóch lat będącej w repertuarze Opery Nova.

Prawykonanie „Operowego zawrotu głowy” (pod tytułem: „Operowo-językowy zawrót głowy”) odbyło się w 2017 roku w Warszawie. Spektakl dla Opery Nova reżyseruje córka kompozytora, Magdalena Małecka-Wippich, altowiolistka, pisarka, manager artystyczny. Jest także autorką libretta: tworząc je, sięgnęła m.in. po wiersze dla dzieci autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.

Scenografię i kostiumy zaprojektowała Marta Kodeniec. Premiera „Operowego zawrotu głowy” odbędzie się 3 i 4 października o godz.17.00. Następne spektakle zaplanowano na 6, 7, 8 na godz. 12.00 i 15.00, oraz 10 i 11 – na godz. 17.00.

 

mk Autor