Opera Nova 5 lis 14:59 | mk
Opera Nova zaprasza na premierę online!

Projekt scenografii Marty Kodoniec/materiał Opery Nova

Po raz kolejny opóźni się premiera spektaklu dla dzieci „Operowy zawrót głowy”. Zamiast 7 odbędzie się 14 listopada. Będzie bezpłatnie transmitowana w Internecie.

W środę (4 listopada) premier Mateusz Morawiecki zapowiedział obowiązujące od soboty (7 listopada) nowe restrykcje, m.in. zamknięcie instytucji kultury. Opera jednak się nie poddaje: wydarzenie z 7 zostaje przeniesione na 14 listopada (godz. 17.00) - do sieci. Spektakl będzie można obejrzeć bezpłatnie na kanale YouTube.

- Już jutro i w sobotę ekipa z gdańskiej firmy filmującej często nasze przedstawienia filmować będzie „Operowy zawrót głowy”. Tym razem 4 kamery zarejestrują przedstawienie do celów archiwalnych oraz pod kątem doskonałej jakości do transmisji online - zapowiada Ewa Chałat, specjalistka ds. reklamy bydgoskiej opery.

Przed spektaklem zostanie opublikowany link, pod którym będzie można śledzić transmisję. Twórcy dodają, że nie mogą doczekać się chwili spotkania z publicznością. - Zwłaszcza to przedstawienie zasługuje, aby uczestniczyć w nim na żywo, zakłada bowiem aktywność i interakcje młodych widzów z wykonawcami - dodaje Ewa Chałat. Artyści mają nadzieję, że realizacja spektakli na żywo będzie możliwa już w grudniu.

To kolejna zmiana terminu premiery. Pierwotnie była zaplanowana na 3 października, jednak ze względu na zakażenia wśród wykonawców, realizatorzy byli zmuszeni ją przełożyć.

Spektakl adresowany jest przede wszystkim do dzieci w wieku 6-12 lat, wprowadza je w świat opery, odpowiadając na pytania, czym jest libretto, dlaczego w operze śpiewa się po włosku i dlaczego trzeba się rozśpiewać. Widzowie będą śledzić losy Kropki, „królowej sceny”, i romantycznego, stremowanego przed spektaklem Wykrzynika. Występują też kwartet smyczkowy, pełniący jednocześnie funkcję chóru i narratora, oraz tancerze.

Autorem muzyki jest Maciej Małecki, znany bydgoskiej publiczności m.in. jak twórca „Awantury w Recoo”.

W sprawach zwrotów biletów zakupionych na 7 listopada Opera Nova prosi o telefoniczny kontakt z Działem Obsługi Widzów (+48 52 325 16 55,+ 48 52 3251 524).

mk Autor