Kończą się prace przy elewacji basenu na Miedzyniu

mk | 11 maj 2022 Na elewacji basenu powstającego przy Zespole Szkół nr 8 (ul. Pijarów) zamontowano już większość okładzin; kończy się też betonowanie niecki pływalni. Wykonawca, firma Alstal, zakłada, że prace zakończą się wczesną jesienią. 

Targi WOD-KAN 2022 wracają do Bydgoszczy

Redaktor | 9 maj 2022 Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego powracają Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń Kanalizacji. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

Kultowe ryby będą zdobić nabrzeże Wyspy Młyńskiej

ak | 6 maj 2022 „Wkrótce kultowe rzeźby, które zdobiły niegdyś misę fontanny Potop ozdobią nabrzeże Wyspy Młyńskiej” - poinformował ratusz. Zlecono również prace związane z przygotowaniem fundamentów pod kamienne ryby.

Żłobek „Muszelka” oficjalnie otwarty po rozbudowie

mk | 28 kwi 2022 Remont pomieszczeń po dawnym Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej pozwolił zwiększyć liczbę miejsc dla dzieci w miejskim żłobku „Muszelka” przy ul. Morskiej. Zajęcia w rozbudowanej części trwają od lutego, a oficjalne otwarcie odbyło się w czwartek (28 kwietnia).

Od 29 kwietnia wraca tramwaj wodny

kd | 26 kwi 2022 W piątek (29 kwietnia) na Brdę wracają regularne rejsy turystyczne statkami Słonecznik i Słonecznik II. Do dyspozycji pasażerów będą dwie trasy: Staromiejska i Słoneczna. Rejsy rozpoczynają się przy Rybim Rynku i trwają około 60-70 minut.