Urodziny Rejewskiego na tarasie Młynów Rothera w Bydgoszczy

Redaktor | 7 sie 2022 16 sierpnia przypada 117. rocznica urodzin Mariana Rejewskiego. Urodziny wybitnego kryptologa na tarasie Młynów Rothera w Bydgoszczy uczcimy kilka dni wcześniej - w sobotę, 13 sierpnia. Podczas międzypokoleniowego pikniku przenieśmy się w świat matematyki, kryptologii, informatyki i cyberbezpieczeństwa. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Bydgoska szkoła NATO modernizuje się. Trwa przebudowa gmachu

ak | 28 lip 2022 Rozpoczęła się modernizacja gmachu przy ul. Bośniackiej 3. Budynek będzie unowocześniony na potrzeby International School of Bydgoszcz (Międzynarodowej Szkoły w Bydgoszczy). Placówka kształci m. in. dzieci oficerów NATO, którzy stacjonują w Bydgoszczy. Budynek na ten cel przekazało miasto.

Rozpoczęła się rewitalizacja skweru prof. Kałużnego

ak | 28 lip 2022 Zielone tereny przy ul. Focha, niegdyś przylegające do Starego Kanału Bydgoskiego dzięki modernizacji staną się eleganckim miejscem sprzyjającym odpoczynkowi w cieniu starych drzew i wśród nowych, kolorowych nasadzeń.

Kończą się prace przy budowie nabrzeża w Starym Fordonie

mk | 25 lip 2022 W 80 proc. zrealizowano roboty związane z rewitalizacją nabrzeża Wisły w Starym Fordonie. – Niski poziom wody umożliwił wykonanie ostrogi wychodzącej głębiej w koryto rzeki – informuje urząd miasta. Zaczęła się też budowa parkingu przy nabrzeżu i montaż słupów oświetleniowych. Wszystkie prace zakończą się jesienią.

Duże zmiany na Torze Regatowym w Brdyujściu

Redaktor | 14 lip 2022 Bydgoskie Centrum Sportu przygotowuje Tor Regatowy w Brdyujściu do dwóch dużych imprez sportowych, które odbędą się w tym miejscu w sierpniu i we wrześniu. Wartość prac to ponad milion złotych.