Duże zmiany na Torze Regatowym w Brdyujściu

Redaktor | 14 lip 10:35 Bydgoskie Centrum Sportu przygotowuje Tor Regatowy w Brdyujściu do dwóch dużych imprez sportowych, które odbędą się w tym miejscu w sierpniu i we wrześniu. Wartość prac to ponad milion złotych.

Bydgoskie osiedla „bez filtrów”: Kapuściska [cz. 2.]

Redaktor | 10 lip 18:57 Historia Kapuścisk jest bardzo bogata. Ale czy to oznacza, że znajdziemy tutaj jakieś obiekty historyczne? Owszem, musimy jednak odrobinę poszperać. I oczywiście szybko odkryjemy, że większość z nich, bezpośrednio lub pośrednio, wiąże się z działalnością „Zachemu” – pisze Piotr Weckwerth, autor cyklu „Bydgoskie osiedla bez filtrów” (publikowanego na blogu „Turystyka...

Bydgoskie osiedla „bez filtrów”: Kapuściska [cz. 1]

Redaktor | 9 lip 13:40 – Osiedle paradoks. Z jednej strony „na mieście” można zetknąć się z opinią, że to nic więcej niż niebezpieczne, zaniedbane blokowisko. Z drugiej, jego mieszkańcy są z nim bardzo związani, zwykle chwaląc sobie życie w tym miejscu oraz wspominając „złote czasy”, kiedy tętniło tutaj życie społeczne i kulturalne. Do tego wszystkiego dochodzi zadziwiające połączenie...

Nad Balatonem znowu filmowo!

kd | 4 lip 13:49 Po rocznej przerwie, wracają nad bydgoski Balaton wieczorne pokazy kinowe. Pierwszy seans już w piątek (08.07). Mieszkańców Bartodziejów czeka aż siedem kinowych wieczorów. Jest to kolejna edycja kina plenerowego realizowana, dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Pracownicy MZK: prezydent chce nas skłócić z mieszkańcami, nam nie chodzi tylko o pieniądze

Krzysztof Drozdowski | 27 cze 11:12 27. czerwca w zajezdni MZK przy ul. Inowrocławskiej odbyła się konferencja prasowa pracowników MZK. Stanowczo zaprotestowano przeciwko twierdzeniom prezydenta, ze mieszkańcy Bydgoszczy są zakładnikami pracowników MZK. Przedstawione zostały również porównania liczby pracowników względem administracji jak i płac w największych miastach województwa.