Nowe atrakcje nad Kanałem Bydgoskim. Powstanie m.in. tyrolka i ściana wspinaczkowa

Redaktor | 13 paź 10:04 Miasto zleca budowę kolejnych atrakcji w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Na Wilczaku, w sąsiedztwie V śluzy, zamontowana zostanie tyrolka, stworzony zostanie plac do gry w bule, miejsce do odpoczynku oraz zamontowane będą ścianki do wspinaczki. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. W tym roku na rewitalizację Kanału Bydgoskiego oraz...

Ekoprzedszkole na Okolu gotowe

Redaktor | 10 sie 10:01 Zakończyła się termomodernizacja przedszkola na Okolu. We wrześniu wrócą do niego dzieci. Dzięki zrealizowanym pracom budynek przy ul. Grunwaldzkiej zyskał nie tylko nową elewację - przede wszystkim ograniczono zużycie ciepła i energii oraz poprawiono funkcjonalność przestrzeni dla najmłodszych bydgoszczan.

Powstaje bezpieczna droga do szkoły i na basen na osiedlu Tatrzańskim

Redaktor | 7 sie 10:59 Trwa budowa ulicy M. Kromera na osiedlu Tatrzańskim. Prace zakończą się jesienią. Po ich zakończeniu dosadzone zostaną też drzewa i krzewy. W ramach inwestycji powstają nie tylko nowe jezdnie i chodniki, ale również oczekiwane przez mieszkańców miejsc parkingowe.

Ogłoszono przetarg na rewitalizację Rybiego Rynku. Jak zmieni się Salon Bydgoszczy?

Redaktor | 20 lip 15:11 Ratusz ogłosił przetarg na rewitalizację Rybiego Rynku. Zamieni się on w estetyczny plac z dodatkowymi drzewami, eleganckimi ławkami, krzesłami i stylowymi latarniami. Miasto zadba również o jego iluminację. Zmieni się poza tym charakter przyległych ulic. Wcześniej rozpoczęły się prace przy rewitalizacji placu Kościeleckich oraz placu Wolności. To część dużych zmian w Salonie...

Jak się zmieni ulica Nakielska? Modernizacja będzie odbywała się w etapach

Redaktor | 19 lip 15:09 Na Wilczaku na odcinku od Słonecznej do Wrocławskiej ulica będzie projektowana z trambuspasami i przystankami wiedeńskimi. Uniknie to wyburzeń i ograniczy ingerencję w zieleń. W pierwszej kolejności rozpocznie się przebudowa odcinka od Łochowskiej do Bronikowskiego, na który zostaną wydane pozyskane środki unijne. Jeszcze w tym roku miasto zleci przygotowanie projektu.

Duże zmiany na szwederowskim skrzyżowaniu

Redaktor | 18 lip 13:08 Ruszyła budowa retencyjnego zbiornika u zbiegu ulic Podgórnej, Orlej, Leszczyńskiego, Nowodworskiej i Ugory. W kolejnym etapie w obrębie ważnego skrzyżowania powstanie bezpieczne przejście dla pieszych i dosadzona zostanie zieleń. Zadanie to do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Święto Bartodziejów 2023 [PROGRAM]

Redaktor | 10 lip 10:29 W sobotę, 15 lipca nad Balatonem odbędzie się Święto Bartodziejów. Impreza będzie stanowiła połączenie festynu rodzinnego z wydarzeniem kulturalnym. Organizatorem jest Piotr Weckwerth wraz z Fundacją Krzewienia Kultury i Turystyki „Nad Rzeką”.

Ruszają kolejne wakacje z plenerowym kinem nad Balatonem!

Redaktor | 3 lip 10:00 Po raz trzeci mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli skorzystać z bezpłatnych pokazów kinowych w parku nad Balatonem. Wszystko to za sprawą samych bydgoszczan, którzy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski zdecydowali o kontynuacji tego projektu. W te wakacje projekcje odbywać się będą w każdy piątek lipca i sipernia.

Grafiki na tramwaju uświetnią rok Andrzeja Szwalbego

Redaktor | 22 cze 11:44 Tramwaj, któremu patronuje Andrzej Szwalbe zyska oryginalne grafiki. Przypomną one o dokonaniach honorowego obywatela Bydgoszczy, który uczynił nasze miasto jednym z najważniejszych ośrodków kultury w Polsce.

Pszczeli plac zabaw nad Starym Kanałem

Redaktor | 6 kwi 2023 Urząd Marszałkowski w Bydgoszczy podpisał umowę na budowę nowoczesnego placu zabaw nad Starym Kanałem Bydgoskim. Zamontowanych zostanie tam kilka atrakcyjnych urządzeń, które mają zachęcać najmłodszych do zabawy na świeżym powietrzu. Będą nawiązywać do otaczającej teren przyrody, roślin znajdujących się nad Kanałem. Wygląd i wyposażenie placu pomogą lepiej zrozumieć...