Description of Image

Startuje Rowerowa Stolica Polski 2024

Redaktor | 29 maj 11:36 W nocy z piątku na sobotę (31 maja/1 czerwca) wystartuje szósta edycja ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Organizatorem imprezy, do której zgłosiło się 145 samorządów jest Miasto Bydgoszcz.

Zamkną torowisko na Wojska Polskiego. Zmiany w kursowaniu tramwajów

Redaktor | 29 maj 08:56 Po zdemontowaniu kładki na ul. Wojska Polskiego rozpoczęła się budowa przejścia dla pieszych na poziomie jezdni. W związku z prowadzonymi robotami w najbliższy weekend (1 i 2 czerwca) torowisko na tym odcinku zostanie zamknięte – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Jest już papierowa mapa rowerowa Bydgoszczy i plik pdf

Redaktor | 28 maj 20:00 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej pochwalił się we wtorek (28 maja): po raz pierwszy publikujemy dla bydgoskich rowerzystów mapę wszystkich dróg rowerowych w mieście. Mapa pomoże zaplanować weekendową wycieczkę, znaleźć optymalną trasę przejazdu przez miasto czy też odkryć w nim nowe miejsca, do których można dotrzeć jednośladem.

Dolina Śmierci w ruinie. Radny Bielawa alarmuje: Czy Bruski coś z tym zrobi?

Redaktor | 24 maj 15:40 Bydgoski radny Wojciech Bielawa opublikował w piątek (24 maja) ważny post w mediach społecznościowych: - W tym roku obchodzimy 85-lecie wybuchu II WŚ, a w przyszłym mija dokładnie 50 lat od odsłonięcia monumentu Józefa Makowskiego upamiętniającego zamordowanych przez Niemców w 1939 roku mieszkańców Bydgoszczy i Fordonu. Czas na generalny remont tego pomnika oraz jego otoczenia!...

Startuje kolejna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego!

Redaktor | 24 maj 11:00 Dziś (24 maja) rozpoczyna się kolejna, 12. edycja programu Bydgoski Budżet Obywatelski. To doskonała okazja dla mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy, aby wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydować, na co zostanie przeznaczone 16 mln złotych.

Botanik otwarty po rewitalizacji

Redaktor | 23 maj 20:27 W czwartek (23 maja) odbyło się uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. „Botanik” służy nie tylko celom naukowo-dydaktycznym uczelni, ale jest także miejscem rekreacji i wypoczynku mieszkańców Bydgoszczy - informuje oficjalny serwis Bydgoszczy. 

Tramwaj skasowany przez ciężarówkę

Redaktor | 23 maj 12:12 Do zderzenia ciężarówki z tramwajem doszło w czwartek (23 maja) na skrzyżowaniu ul. Spokojnej z Toruńską. Większe utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

Kładka NATO jest na Wzgórzu Wolności

Redaktor | 22 maj 13:55 Decyzją Rady Miasta kładce nad Trasą Uniwersytecką prowadzącej do Parku Wolności patronować będzie Sojusz Północnoatlantycki. To kolejny element jubileuszowego roku 2024, w którym obchodzimy 25-lecie wstąpienia Polski do NATO oraz 20. rocznicę utworzenia w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC).

Remont połączenia z Fordonem. Rusza przebudowa ul. Pod Skarpą

Redaktor | 21 maj 08:41 Prace budowlane będą prowadzone od ul. Sybiraków do ul. Korfantego – podaje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Fragment trasy położony przy nowych budynkach wielorodzinnych zostanie wyposażymy w przejścia dla pieszych i chodniki. Zazieleni się też skwer przy ul. W. Korfantego. Prace potrwają siedem miesięcy i będą realizowane etapami.