Neorenesansowa kamienica znów błyszczy na ulicy Dworcowej

Redaktor | 17 lis 13:00 Zakończył się remont kamienicy przy ul. Dworcowej 88. Bogato zdobiony budynek stał się kolejną wizytówka Śródmieścia. Beżowy detal, misterne zdobienia z metalu i oczyszczona licowana cegła z charakterystycznymi pasami w kolorze zieleni i czerni przykuwają uwagę bydgoszczan i turystów.

„Kraina Marzeń”. Park iluminacji wraca do Myślęcinka

ak | 18 paź 12:39 Już 5 listopada w Parku Rozrywki w Myślęcinku otwarta zostanie nowa ekspozycja świetlna „Kraina Marzeń”. Po raz pierwszy park iluminacji zadebiutował w zeszłym roku widowiskiem „Odnaleziony Świat”. Było to połączenie zaskakujących efektów świetlnych, niesamowitych rozwiązań scenograficznych uzupełnionych atrakcyjną muzyką.

Na Szwederowie powstanie nowy parking. Ruszają prace

Redaktor | 11 paź 13:02 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczyna budowę nowych miejsc parkingowych przy ul. Goszczyńskiego na Szwederowie. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Szkoła na Wyżynach bez barier. Miasto otrzymało unijne dofinansowanie

Redaktor | 6 paź 12:03 Miasto zdobyło dofinansowanie unijne na likwidację barier w szkole integracyjnej na Wyżynach. W ramach inwestycji zamontowana zostanie nowa winda oraz elementy ułatwiające poruszanie się po szkole. W Bydgoszczy trwają też inne zadania, które uwzględniają potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami.

Skwer im. prof. Kałużnego uroczyście otwarty

Redaktor | 1 paź 2022 Zakończyła się rewitalizacja skweru, którego patronem został wybitny okulista profesor Józef Kałużny. W piątek (30 września) odbyło się uroczyste otwarcie, w którym uczestniczyli okuliści z całej Polski.

Nie konkrety, a odgrzewane kotlety [KOMENTARZ]

Redaktor LuPa | 21 wrz 2022 Miasto unieważniakolejne przetargi na i nwestycje, tłumacząc to brakiem funduszy. Rafał Bruski twierdzi, że samorządom grozi finansowa katastrofa. Jednocześnie zapowiada kosztowne budowy hali lekkoatletycznej Zawiszy i Centrum Kultury w Fordonie. Gdzie tu logika?

Trwa remont siedziby biskupiej przy ul. Malczewskiego

mk | 31 sie 2022 Budynek będący obecnie rezydencją biskupa diecezji bydgoskiej jest w remoncie.  Zmienia się m.in. kolorystyka elewacji: zdecydowano się wrócić do barwy wcześniejszej, ustalonej na podstawie badań stratygraficznych.