Na Wzgórzu Wolności powstał ogród sensoryczny. Niebawem otwarcie

ak | 2 cze 14:59 Między budynkiem Szkoły Podstawowej nr 56 a garażami przy ul. Beskidzkiej stworzono ogród sensoryczny, pełen kolorowych i pachnących roślin, a także warzyw i owoców. Obiekt po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie zostanie udostępniony bydgoszczanom. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W Bydgoszczy padł rekord w grze na ekoinstrumentach

ak | 30 maj 17:58 W Bydgoszczy trwa festiwalu Drums Fusion. Z tej okazji, w sobotę (28 maja) w Miejskim Centrum Kultury odbyło się bicie rekordu Polski, w kategorii „największa liczba osób grających na instrumentach z recyklingu”. W biciu rekordu brało udział 391 osób.

Nowy sklep Dealz otwarto w Galerii Pomorskiej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 27 maj 14:16 Od piątku (27 maja) klienci mogą zrobić zakupy w nowym sklepie sieci Dealz w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy. Pierwszych 100 odwiedzających otrzymało vouchery, a na wszystkich czekają specjalne „otwarciowe” promocje!

Kończą się prace przy elewacji basenu na Miedzyniu

mk | 11 maj 18:07 Na elewacji basenu powstającego przy Zespole Szkół nr 8 (ul. Pijarów) zamontowano już większość okładzin; kończy się też betonowanie niecki pływalni. Wykonawca, firma Alstal, zakłada, że prace zakończą się wczesną jesienią. 

Targi WOD-KAN 2022 wracają do Bydgoszczy

Redaktor | 9 maj 09:24 Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego powracają Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń Kanalizacji. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

Kultowe ryby będą zdobić nabrzeże Wyspy Młyńskiej

ak | 6 maj 11:14 „Wkrótce kultowe rzeźby, które zdobiły niegdyś misę fontanny Potop ozdobią nabrzeże Wyspy Młyńskiej” - poinformował ratusz. Zlecono również prace związane z przygotowaniem fundamentów pod kamienne ryby.