Trwa remont siedziby biskupiej przy ul. Malczewskiego

mk | 31 sie 10:01 Budynek będący obecnie rezydencją biskupa diecezji bydgoskiej jest w remoncie.  Zmienia się m.in. kolorystyka elewacji: zdecydowano się wrócić do barwy wcześniejszej, ustalonej na podstawie badań stratygraficznych.

Ścianę Teatru Kameralnego ozdobi lustrzana płaskorzeźba

mk | 25 sie 16:56 Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie lustrzanej instralacji na frontowej ścianie Teatru Kameralnego. Płaskorzeźba zaprojektowana przez bydgoszczankę Marię Jankowską odnosi się do słów: „Teatr jest lustrem, w którym przegląda się świat”.

Niecodzienna akcja na bydgoskim lotnisku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 23 sie 14:47 Czasem dopiero na granicy okazuje się, że z wakacji zabraliśmy pamiątki, za których przewóz grozi nam wysoka kara. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy kraju, do którego wyjeżdżamy.

Trwają prace przy skwerze prof. Józefa Kałużnego

mk | 18 sie 18:31 Nowe alejki zyska rewitalizowany skwer pomiędzy ulicami Focha, Królowej Jadwigi i Grottgera. Stanie tu też instalacja/rzeźba poświęcona patronowi tego miejsca, wybitnemu okuliście, prof. Józefowi Kałużnemu.  

Urodziny Rejewskiego na tarasie Młynów Rothera w Bydgoszczy

Redaktor | 7 sie 19:41 16 sierpnia przypada 117. rocznica urodzin Mariana Rejewskiego. Urodziny wybitnego kryptologa na tarasie Młynów Rothera w Bydgoszczy uczcimy kilka dni wcześniej - w sobotę, 13 sierpnia. Podczas międzypokoleniowego pikniku przenieśmy się w świat matematyki, kryptologii, informatyki i cyberbezpieczeństwa. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Bydgoska szkoła NATO modernizuje się. Trwa przebudowa gmachu

ak | 28 lip 14:10 Rozpoczęła się modernizacja gmachu przy ul. Bośniackiej 3. Budynek będzie unowocześniony na potrzeby International School of Bydgoszcz (Międzynarodowej Szkoły w Bydgoszczy). Placówka kształci m. in. dzieci oficerów NATO, którzy stacjonują w Bydgoszczy. Budynek na ten cel przekazało miasto.

Rozpoczęła się rewitalizacja skweru prof. Kałużnego

ak | 28 lip 11:14 Zielone tereny przy ul. Focha, niegdyś przylegające do Starego Kanału Bydgoskiego dzięki modernizacji staną się eleganckim miejscem sprzyjającym odpoczynkowi w cieniu starych drzew i wśród nowych, kolorowych nasadzeń.