Kapuściska 15 wrz 2020 | kp
Nowe miejsca parkingowe na Kapuściskach. Roboty trwają

fot. ZDMiKP

Pięćdziesiąt miejsc parkingowych powstanie przy ul. Szarych Szeregów. Przebudowie zostanie poddane także skrzyżowanie na wysokości drogi dojazdowej do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5. 14 września zaczęły się prace nad inwestycją.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, parking powstanie wzdłuż budynków wielorodzinnych z numerami 4 oraz 11-14. Zbudowanych zostanie prawie 50 stanowisk postojowych z dodatkowymi miejscami parkingowymi dla osób z niepełnosprawnościami.

fot. ZDMiKP

W ramach inwestycji przebudowane zostanie także pobliskie skrzyżowanie – wlot południowy w ciągu ul. Szarych Szeregów. Dzięki zmianom ułatwiony zostanie dojazd do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, gdzie od niedawna funkcjonuje basen. Promień skrętu zostanie zwiększony głównie z myślą o autokarach.

W rejonie skrzyżowania drogowcy odnowią także chodniki wzdłuż ulicy Szarych Szeregów. Ponadto w obrębie przejść dla pieszych obniżone zostaną krawężniki, co ułatwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami.

fot. ZDMiKP

Inwestycja realizowana jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Drogowcy zapowiadają, że mieszkańcy Kapuścisk na jej ukończenie będą musieli poczekać około dwóch miesięcy.

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

kp Autor