Kapuściska 19 lip 2019 | Redaktor
W szpitalu na Kapuściskach powstaje Centrum Rehabilitacji z nowoczesnym wyposażeniem

We wnętrzach nowego Centrum Rehabilitacji w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim trwają już prace wykończeniowe. Będzie to jedna z najlepiej wyposażonych placówek tego typu w kraju – informuje ratusz.

Pierwsze prace przy ul. Szpitalnej ruszyły w sierpniu ubiegłego roku. Dziś widać już cały budynek nowego Centrum Rehabilitacji, a w środku trwają ostatnie działania wykończeniowe. – Wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem – tłumaczy Anna Lewandowska, dyrektor naczelny placówki. – Jesteśmy zadowoleni z ich postępu. Pierwszych pacjentów chcielibyśmy przyjąć już pod koniec tego, lub najdalej na początku przyszłego roku.

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Inwestycja kosztować będzie łącznie 24 miliony złotych (cztery miliony pochodzić będą z dofinansowania unijnego, pozostałe środki to kapitał własny szpitala). Znaczną część tej kwoty stanowić będzie najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny. – Robot do nauki chodzenia, robot do reedukacji kończyn górnych – wylicza dr Łukasz Sielski, kierownik Centrum Rehabilitacji. – W nowym budynku stworzymy blisko 300-metrową salę rehabilitacyjną. Pacjenci będą ćwiczyć wspólnie. Będą mogli się wzajemnie motywować, wspierać w walce o zdrowie. Tak leczy się w najlepszych klinikach świata. To przynosi znakomite efekty.

Centrum tworzone jest dla osób, które wymagają rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Na specjalistyczną pomoc będą mogli tam liczyć pacjenci po udarach, po zawałach serca, dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. – Zakup najnowocześniejszego sprzętu będzie kluczowy dla szybkiego rozpoczęcia leczenia. Wierzę, że Narodowy Fundusz Zdrowia doceni starania Szpitala i zwiększy nasze kontrakty na rehabilitację dzienną i stacjonarną – dodaje Anna Lewandowska. 

Centrum Rehabilitacji zajmie powierzchnię blisko 1500 metrów kwadratowych. Na trzech kondygnacjach jednocześnie leczyć będzie można nawet 100 pacjentów. W zakres projektu wchodzi też modernizacja dróg dojazdowych, chodników i inne prace związane z zagospodarowaniem terenu przyległego do modernizowanego budynku.

Źródło i foto: Oficjalny Serwis Bydgoszczy (oprac. red)
Czytaj też:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor