Kapuściska 16 lut 2018 | Redaktor
Basen jak park wodny [FILM]

Na budowie basenu/fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Łagodna zima pozwala realizować szereg robót. W wykopie powstały już ławy fundamentowe - ratusz publikuje raport z prac przy budowie basenu na Kapuściskach.

Trwa budowa basenu przy Zespole Szkół nr 5 przy ul. Szarych Szeregów na Kapuściskach. To w tej chwili jedna z większych inwestycji. Koszt inwestycji wyniesie ponad 24 miliony złotych. Coraz częściej basen nazywany jest „parkiem wodnym”. „W obiekcie funkcjonować ma między innymi duża zjeżdżalnia rurowa oraz szereg innych atrakcji” – informuje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

Umowę na wykonanie prac budowlanych podpisano we wrześniu ubiegłego roku. Wykonawcą jest  firma „Mostostal Warszawa”. „Teraz trwa wykonywaniem żelbetowych ścian na poziomie kondygnacji minus 1. Wcześniej zadbano o niezbędne przyłącza na terenie inwestycji. Wbudowano też część instalacji podposadzkowych” – czytamy w raporcie.

„W kolejnych etapach wzniesiona zostanie  hala, która pomieści między innymi sześciotorowy basen o wymiarach 25 na 12,5 metra. W nowym kompleksie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni  142,3 m kw. z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy). Do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym  grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze.”

 

Basen na Kapuściskach ma być gotowy w 2019 roku.

Źródło: Oficjalny serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor