Kapuściska 25 lip 2018 | Redaktor
Budują nowe parkingi na Kapuściskach

fot. UMB

Jeszcze w wakacje zakończy się budowa dwóch parkingów w rejonie ul. Szarych Szeregów. Na jednym z nich można już parkować.

Nowe miejsca parkingowe powstają w dwóch lokalizacjach. 23 miejsca są budowane pomiędzy blokami z numerem 9, 11 i 13. To kontynuacja inwestycji sprzed 2 lat. Wówczas oddano do użytku 15 miejsc. Łącznie na placu pomiędzy budynkami może zaparkować 38 pojazdów. Z nowych miejsc korzystają już kierowcy. W najbliższych dniach wykonane zostanie jeszcze oznakowanie oraz zagospodarowanie przyległego terenu zielenią.

Nowe miejsca są też budowane  prostopadle do ulicy Szarych Szeregów na wysokości bloku z numerem 2. Zaprojektowano tam 27 stanowisk. Obecnie prowadzone są prace ziemne, trwa także przebudowa chodnika.

Na wszystkich parkingach część miejsc zostanie zarezerwowana dla osób niepełnosprawnych. Poza tym ustawione zostaną stojaki na rowery. Cała inwestycja kosztuje ponad 546 tysięcy złotych. Nowe parkingi będą też objęte 5-letnią gwarancją. Zakończenie wszystkich prac i odbiory  planowane są do końca sierpnia. 

Ten projekt inwestycyjny zgłosili oraz wybrali w głosowaniu mieszkańcy Kapuścisk w ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał on poparcie 624 mieszkańców. W oparciu o ten program powstał też duży parking przy ul. Sandomierskiej.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor