Kapuściska 4 kwi 2018 | Redaktor
Rozbudowa pętli na Kapuściskach. Będą zmiany w organizacji ruchu

wizualizacja: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

Rozpoczynają się prace przy rozbudowie pętli tramwajowo-autobusowej na Kapuściskach. Na czas budowy od soboty (7 kwietnia) tramwaje linii nr 7 skierowane zostaną na Glinki, a linii nr 8 na Magnuszewską.

Z końcem marca wykonawca uzyskał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Teraz może przystąpić do prac budowlanych, między innymi, przy przebudowie uzbrojenia podziemnego i rozbiórek.

Ruch tramwajowy na odcinku od węzła Szare Szeregi do pętli przy ul. Chemicznej zostanie wstrzymany od soboty (7 kwietnia). Tramwaje linii nr 7 skierowane zostaną do pętli Glinki, a linia nr 8 do pętli Wyżyny. Komunikację na wyłączonym odcinku zapewni linia autobusowa nr 61 oraz autobusowa linia zastępcza relacji Kapuściska – Szarych Szeregów - Kapuściska. Zmieni się również lokalizacja przystanków autobusowych w obrębie modernizowanej pętli. Ze zmianami w organizacji ruchu muszą liczyć się również kierowcy. Prace będą prowadzone etapami.

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę pętli i odcinka torowiska od ul. Baczyńskiego do ul. Chemicznej. Częścią zadania jest też budowa ronda u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Chemicznej. Zupełnie zmieni się wygląd pętli autobusowo-tramwajowej, na której wydzielone zostaną trzy tory do zawracania oraz miejsce do postoju autobusów, które nie będą już blokowały żadnego pasa ruchu.

Przebudowana zostanie także sieć trakcyjna, a zwrotnice zostaną wyposażone w system sterowania radiowego.

Koszt prac budowlanych i projektowych to ponad 19 milionów złotych. Kolejne blisko 40 milionów to koszt zakupu 6 niskopodłogowych swingów. Wszystkie kursują już po Bydgoszczy. Główne prace budowlane mają zakończyć się latem.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor