Prace remontowe na moście Fordońskim

Redaktor | 8 lip 13:38 Drogowcy zapowiadają roboty naprawcze przy nawierzchni mostu Fordońskiej. - Prace potrwają jedną noc między 8 a 11 lipca, ale ich dokładny termin jest uzależniony od warunków pogodowych. Na czas remontu ruch będzie odbywał się wahadłowo - zapowiada Julian Drob, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rozbudowa Smukalskiej. Będą zmiany w organizacji ruchu!

mk | 1 lip 13:19 W wyniku trwającej rozbudowy trzykilometrowy odcinek ul. Smukalskiej ma zostać dostosowany do przejazdu autobusów, powstaną też drogi rowerowe. Na początku lipca wprowadzone zostaną pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Zaczynają się prace odbiorowe na ul. Kujawskiej

mk | 28 cze 12:17 Kontrola oznakowania, testy sygnalizacji świetlnej, a następnie sprawdzenie chodników, jezdni, przystanków itd. w najbliższych dniach będą realizowane w rejonie ul. Kujawskiej i ronda Bernardyńskiego. Bydgoscy drogowcy informują też o kolejnych odkryciach archeologicznych przy ul. Długiej.

GDDKiA ogłasza przetarg na odcinek S10: Solec – Toruń Zachód

mk | 25 cze 17:23 – Dziś skierowaliśmy do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na projekt i budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz – Toruń. Chodzi o odcinek Solec – Toruń Zachód – informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To drugi z czterech przetargów dla tej trasy.

Wykonawca naprawy mostu Uniwersyteckiego wybrany

mk | 24 cze 14:12 Bydgoska spółka KORMOST, która odpowiadała za tymczasowe podparcie mostu Uniwersyteckiego, dokona również jego naprawy. W środę (23 czerwca) drogowcy poinformowali o wynikach przetargu na zaprojektowanie i zrealizowanie wzmocnienia obiektu.

Rusza budowa parkingu Park & Ride w Myślęcinku

kd | 24 cze 09:47 24 czerwca rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie parkingu Park&Ride w Myślęcinku. Dobiegają już końca prace przy budowie miejsc postojowych na ul. Kujawskiej. Realizowane są też zaawansowane roboty przy budowie wielopoziomowego obiektu na ul. Grudziądzkiej oraz parkingu przy Węźle Zachodnim.

W ten weekend torowisko na Kujawskiej – nieczynne

Redaktor | 11 cze 15:27 Trwają ostatnie pracy przy rozbudowie ul. Kujawskiej. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że od 12 do 13 czerwca (sobota-niedziela) torowisko w ciągu tej inwestycji będzie wyłączone z użytkowania.

Na wakacje koleją? Uwaga, od 13 czerwca zmieniają się rozkłady jazdy

kd | 3 cze 09:52 W niedzielę, 13 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. Dostęp do kolei zwiększy 10 nowych przystanków m.in. w Łodzi, Krakowie i Olsztynie. Wrócą połączenia dalekobieżne do Zakopanego i Hajnówki. Zmiana rozkładu jazdy umożliwia wprowadzenie pociągów wakacyjnych i zapewnia PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. realizację prac m.in. na stacji Warszawa Zachodnia,...

Nowe przepisy dla kierowców i pieszych już obowiązują

Redaktor | 1 cze 11:23 Piesi mają pierwszeństwo jeszcze przed wejściem na pasy (przepuszczać nie muszą ich jedynie motorniczy), a korzystanie z telefonów podczas przechodzenia przez ulicę jest zakazane. To część zmian w przepisach, które weszły w życie 1 czerwca.

Od 1 czerwca objazdy w rejonie Gruczna

Redaktor | 31 maj 12:58 Od wtorku, 1 czerwca, wprowadzona zostanie tymczasowe organizacja ruchu w okolicy miejscowości Gruczno. Zmiana wiąże się z budową drogi ekspresowej S-5.

Zmiana organizacji ruchu na S5 w Pawłówku

Redaktor | 20 maj 2021 W piątek (21 maja) ok. godziny 12.00 w Pawłówku, w obrębie węzła Bydgoszcz Zachód w ciągu drogi ekspresowej S5 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.