Description of Image

Wakacyjne rozkłady jazdy zaczną obowiązywać od poniedziałku

mk | 23 cze 2022 W wakacje w dni powszednie część linii autobusowych będzie kursować rzadziej - zmiany zostaną wprowadzone od poniedziałku (27 czerwca). Drogowcy informują też, że w najbliższą niedzielę (26 czerwca) dla większości linii autobusowych obowiązywać będą rozkłady jazdy dla niedzieli handlowej.

Trwa budowa mostów nad Brdą. Pomost przeprawy tramwajowej jest nasuwany na filary

mk | 26 maj 2022 Postępują prace przy budowie dwóch mostów w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego. – Wykonawca zmontował już pierwszą część płyty pomostu [przeprawy tramwajowej]. Teraz za pomocą specjalnych siłowników rozpoczął jej nasuwanie od strony ul. Toruńskiej na wybudowane przy rzece filary – poinformowali w czwartek (26 maja) bydgoscy drogowcy.

Budowa wiaduktu na Wojska Polskiego wchodzi w decydującą fazę

materiał partnera | 11 maj 2022 Na budowie wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego wykonana została cała płyta pomostu, dylatacje i odwodnienie obiektu. Ułożone zostały też krawężniki oraz ciąg pieszo-rowerowy. Rozpoczęły się prace przy układaniu nawierzchni na jezdni.

Ruszają remonty bydgoskich chodników

materiał partnera | 10 maj 2022 Wkrótce rozpoczną się remonty wielu bydgoskich chodników, które drogowcy planują przeprowadzić w kilkudziesięciu miejscach Bydgoszczy. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że przygotowuje się do podpisania umów z wykonawcami.

Umowy na realizację dwóch odcinków S10 między Bydgoszczą a Toruniem podpisane!

Redaktor | 6 maj 2022 W piątek (6 maja 2022 r.) w Ministerstwie Infrastruktury podpisano umowy na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz – Toruń. Konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud będzie odpowiedzialne za realizację odcinka Solec Kujawski – Toruń Zachód, a Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor – za odcinek Bydgoszcz Południe – Emilianowo. Wartość obu kontraktów...

Od soboty wracają kursy autobusów do Ostromecka 

mk | 28 kwi 2022 Od 30 kwietnia zaczną obowiązywać sezonowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej: z Bydgoszczy do Ostromecka będzie kursować linia międzygminna nr 40, a linia 52 to Myślęcinka w weekendy będzie obsługiwana częściej. Zmiany dotyczą też linii 73.

Tylko Pesa chce dostarczyć nowe tramwaje do Bydgoszczy

mk | 26 kwi 2022 26 kwietnia ZDMiKP otworzył oferty w przetargu na dostawę 10 nowych tramwajów niskopodłogowych – sześciu długich i czterech krótkich. Zgłosiła się jedna firma, bydgoska Pesa, która wyceniła realizację zamówienia na ponad 102 mln złotych. To o ok. 12 mln więcej, niż zamierzało przeznaczyć Miasto.