Umowa na obsługę BRA podpisana

mk | 9 lut 12:54 Podobnie jak w ubiegłym sezonie, Bydgoski Rower Aglomeracyjny będzie obsługiwać spółka Homeport Polska z Warszawa. Nadal obowiązuje tzw. system pomostowy – umowa została podpisana tylko na rok, a BRA będzie opierać się na dotychczasowych stacjach i rowerach.

W środę wieczorem ruch na Alejach Jana Pawła II zostanie przełożony!

mk | 2 lut 12:50 Dziś (2 lutego) po godzinie 18.00 przekładamy ruch na Al. Jana Pawła II. Auta pojadą pod zmontowaną już częścią wiaduktu na ul. Wojska Polskiego. Pozwoli to na montaż konstrukcji od strony Wzgórza Wolności – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Most Uniwersytecki naprawiony. Udostępnienie zależy od wyników testów obciążeniowych

mk | 21 sty 13:47 Naprawa uszkodzonych elementów mocowań mostu została już zakończona – ogłosił Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. W piątek (21 stycznia) na moście Uniwersyteckim odbyły się próby obciążeniowe. Jeśli ich wynik będzie pozytywny, zostanie on ponownie udostępniony dla ruchu, być może jeszcze w tym miesiącu.  

Zaśnieżone ulice, utrudnienia w ruchu. Pracuje 10 pługosolarek

mk | 20 sty 14:03 W związku z intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem wciąż możliwe są utrudnienia w ruchu, a komunikacja publiczna może notować opóźnienia. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że na ulice wyjechało 10 pługosolarek.

Świąteczne zmiany w komunikacji miejskiej. Pierwsze już od czwartku

Redaktor | 21 gru 16:27 Od czwartku (23 grudnia) do Sylwestra (piątek, 31 grudnia) wybrane linie (52, 54, 69, 73/76, 83, 89, 92, 94) kursować będą w dni powszednie według wakacyjnych rozkładów jazdy. Pozostałe linie kursować będą według rozkładów dnia powszedniego. Drogowcy zapowiadają także inne zmiany w okresie świątecznym.