Zmiany na Nakielskiej. Remont peronu i dwa nowe przystanki autobusowe
fot. Facebook ZDMiKP
Od dziś kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w Bydgoszczy czekają kolejne utrudnienia. Wszystko przez remont w pobliżu przystanku tramwajowego Nakielska/Słoneczna, który ma rozpocząć się jutro (23 lipca). Prace potrwają około czterech tygodni. Przy okazji na ul. Nakielskiej powstaną dwa nowe przystanki autobusowe dla linii 56, 62 i 90.
Inne z kategorii
Bydgoski Rower Aglomeracyjny już działa. Do dyspozycji mieszkańców jest 750 pojazdów
Zmiany dla bydgoskich pasażerów. Linia 58 pojedzie do pętli Piaski.
Co się zmieni?
Prace obejmą peron tramwajowy w kierunku centrum. Wymieniona zostanie jego nawierzchnia, błotochrony oraz oznakowanie poziome. Pojawią się także płytki kierunkowe ułatwiające poruszanie się osobom słabowidzącym.
Nowe przystanki dla trzech linii
Na wysokości skrzyżowania ul. Nakielskiej ze Słoneczną powstaną dwa przystanki autobusowe. O ich utworzenie wnioskowała Rada Osiedla Wilczak-Jary.
Zatrzymywać się na nich będą autobusy linii 56, 62 i 90. Ma to poprawić dostęp do komunikacji miejskiej mieszkańcom tej części osiedla.
Czasowe wyłączenie przystanków
Już w środę, 22 lipca, przystanki tramwajowe Nakielska/Słoneczna zostaną wyłączone z obsługi pasażerów.
W rejonie robót pojawią się również utrudnienia dla kierowców. Zamknięty zostanie wlot ul. Słonecznej, a pobliskie przejście dla pieszych będzie czasowo niedostępne.
Prace potrwają około miesiąca
Remont zaplanowano na okres wakacyjny, gdy - jak zapewniają drogowcy - ruch w mieście jest mniejszy. Zakończenie prac przewidywane jest po około czterech tygodniach.