Bydgoski Bieg Urodzinowy. Od soboty zmiany w organizacji ruchu

Redaktor | 21 kwi 19:00 W niedzielę (24 kwietnia) nad Starym Kanałem Bydgoskim odbędzie się bieg z okazji  676. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich. W związku z imprezą już w sobotę (23 kwietnia) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Wrocławskiej i ul. Bronikowskiego.

Budowa S10 Bydgoszcz–Toruń z zielonym światłem. Sąd utrzymał decyzję GDOŚ

Redaktor | 6 kwi 15:46 – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy (odrzucając skargi NGO) decyzję Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie określającą środowiskowe uwarunkowania dla budowy drogi S10 Bydgoszcz – Toruń – poinformował w środę (6 kwietnia) minister Łukasz Schreiber. –  To kolejny ważny krok do budowy ponad 50-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej...

Nowe drogi do Łęgnowa w przygotowaniu

Redaktor | 8 mar 19:20 Trwają prace związane z przygotowaniem budowy nowych dróg dojazdowych do Łęgnowa i terenów inwestycyjnych w tej części Bydgoszczy. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zamierza w tym roku zlecić budowę nowej ulicy łączącej Nowotoruńską z sektorem „C”. Z kolei firma Zalando przygotowuje się do przebudowy układu drogowego w rejonie ul. Hutniczej i Chemicznej. 

Wykonawca odcinka S10 Bydgoszcz Południe – Emilianowo wybrany

Redaktor | 9 lut 20:21 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor ma zaprojektować i wybudować blisko dziewięciokilometrowy odcinek drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz Południe – Emilianowo, wraz z rozbudową DK25. Firma wyceniła realizację zadania na blisko 411 mln złotych.

Umowa na obsługę BRA podpisana

mk | 9 lut 12:54 Podobnie jak w ubiegłym sezonie, Bydgoski Rower Aglomeracyjny będzie obsługiwać spółka Homeport Polska z Warszawa. Nadal obowiązuje tzw. system pomostowy – umowa została podpisana tylko na rok, a BRA będzie opierać się na dotychczasowych stacjach i rowerach.