Od piątku będą kursować linie zastępcze do Białych Błot i Osielska

mk | 6 lip 2022 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poinformował, że od piątku (8 lipca) uruchomione zostaną międzygminne linie zastępcze: Z-90, Z-91 i Z-92 do gminy Białe Błota oraz Z-93 i Z-94 do gminy Osielsko. Zapowiedziano także, że od czwartku (7 lipca) autobusy linii zastępcze Z-01 będą kursować częściej.

Rewitalizacja linii kolejowej Toruń-Chełmża na ostatniej prostej

kd | 1 lip 2022 Modernizacja tej jednej z kluczowych dla kolejowego ruchu lokalnego w Kujawsko-Pomorskiem linii zakończy się pod koniec roku. Na całym dwudziestokilometrowym odcinku zostały już ułożone nowe tory, trwają prace przy budowie nowych peronów. Rewitalizacja trasy jest jednym z największych projektów finansowanych z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Od soboty wprowadzony zostanie awaryjny układ komunikacji miejskiej

mk | 24 cze 2022 W związku z trwającym protestem pracowników Miejskich Zakładów Komunikacyjnych standardowe linie komunikacyjne nie będą obsługiwane. – Od soboty 25 czerwca wprowadzony zostaje awaryjny układ komunikacji dla całego miasta oparty o dostępne zasoby taborowe – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

Wakacyjne rozkłady jazdy zaczną obowiązywać od poniedziałku

mk | 23 cze 2022 W wakacje w dni powszednie część linii autobusowych będzie kursować rzadziej - zmiany zostaną wprowadzone od poniedziałku (27 czerwca). Drogowcy informują też, że w najbliższą niedzielę (26 czerwca) dla większości linii autobusowych obowiązywać będą rozkłady jazdy dla niedzieli handlowej.

Trwa budowa mostów nad Brdą. Pomost przeprawy tramwajowej jest nasuwany na filary

mk | 26 maj 2022 Postępują prace przy budowie dwóch mostów w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego. – Wykonawca zmontował już pierwszą część płyty pomostu [przeprawy tramwajowej]. Teraz za pomocą specjalnych siłowników rozpoczął jej nasuwanie od strony ul. Toruńskiej na wybudowane przy rzece filary – poinformowali w czwartek (26 maja) bydgoscy drogowcy.

Budowa wiaduktu na Wojska Polskiego wchodzi w decydującą fazę

ak | 11 maj 2022 Na budowie wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego wykonana została cała płyta pomostu, dylatacje i odwodnienie obiektu. Ułożone zostały też krawężniki oraz ciąg pieszo-rowerowy. Rozpoczęły się prace przy układaniu nawierzchni na jezdni.

Ruszają remonty bydgoskich chodników

ak | 10 maj 2022 Wkrótce rozpoczną się remonty wielu bydgoskich chodników, które drogowcy planują przeprowadzić w kilkudziesięciu miejscach Bydgoszczy. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że przygotowuje się do podpisania umów z wykonawcami.