Torowa ekwilibrystyka Marszałka. Stracą jak zwykle mieszkańcy regionu

Krzysztof Drozdowski | 11 gru 2020 Rozwijanie sieci kolejowej, która zastępować powinna transport zmotoryzowany, jako mniej ekologiczny, powinno być priorytetem w działaniach samorządów. Tak samo jak zachowanie odpowiedniej ilości połączeń dających możliwość mieszkańcom regionu na swobodny dojazd do i z pracy oraz szkoły. Marszałek Piotr Całbecki idzie jednak pod prąd obecnym trendom.

Od niedzieli tramwaje pojadą nowym torowiskiem

ak | 3 gru 2020 Od niedzieli (6 grudnia) tramwaje pojadą torowiskiem wybudowanym wzdłuż ul. Kujawskiej. Dzięki nowej inwestycji osiedla Kapuściska, Wyżyny, Glinki i Wzgórze Wolności będą lepiej skomunikowane z centrum miasta.

Doświetlone przejścia i nowe nawierzchnie. Zmiany na ul. Jagiellońskiej

kp | 29 lis 2020 Już od ponad tygodnia na ul. Jagiellońskiej trwa remont nawierzchni. Aktualnie drogowcy skupiają się na odcinku od ronda Fordońskiego w stronę ul. Łużyckiej. Wcześniej zakończono prace przy torowisku oraz doświetlono wszystkie przejścia dla pieszych, które nie są wyposażone w sygnalizację.

Ostatni miesiąc robót na ul. Focha. Ruszyły prace rozbiórkowe

kp | 17 lis 2020 Dzisiaj (17 listopada) rozpoczęły się prace rozbiórkowe jezdni, chodników oraz zatok autobusowych w obrębie ul. Focha – po jej południowej stronie – od ronda Grunwaldzkiego do stacji paliw. W przyszłym tygodniu ułożona zostanie nowa nawierzchnia, a planowo inwestycja zakończy się na początku grudnia.