Linia 82 zostanie wydłużona na weekendy

Redaktor | 23 lip 2021 Bydgoscy drogowcy informują, że od 1 do 29 sierpnia w soboty i niedziela linia nr 82 zostanie wydłużona do węzła przesiadkowego Las Gdański ulicami Zamczysko i Gdańską. Zmiana dotyczy tylko wybranych kursów.

Przetarg na czwarty odcinek S10 na trasie Bydgoszcz–Toruń ogłoszony

Redaktor | 16 lip 2021 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę  odcinka S10 od węzła Toruń Zachód do węzła Toruń Południe. To już ostatnie z postępowań, które ma pozwolić na realizację drogi ekspresowej między Bydgoszczą a Toruniem.

Korki w rejonie Kujawskiej. Trwają testy sygnalizacji świetlnej

Marta Kocoń | 9 lip 2021 Zakorkowane wloty rond Kujawskiego i Bernardyńskiego to skutek testów: kalibracji I synchronizacji sygnalizacji świetlnej. Drogowcy podkreślają, że tego rodzaju prace można prowadzić tylko „pod ruchem”. Kierowcy skarżą się jednak – i obawiają, że sytuacja nie poprawi się po zakończeniu testów.

Prace remontowe na moście Fordońskim

Redaktor | 8 lip 2021 Drogowcy zapowiadają roboty naprawcze przy nawierzchni mostu Fordońskiej. - Prace potrwają jedną noc między 8 a 11 lipca, ale ich dokładny termin jest uzależniony od warunków pogodowych. Na czas remontu ruch będzie odbywał się wahadłowo - zapowiada Julian Drob, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rozbudowa Smukalskiej. Będą zmiany w organizacji ruchu!

mk | 1 lip 2021 W wyniku trwającej rozbudowy trzykilometrowy odcinek ul. Smukalskiej ma zostać dostosowany do przejazdu autobusów, powstaną też drogi rowerowe. Na początku lipca wprowadzone zostaną pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Zaczynają się prace odbiorowe na ul. Kujawskiej

mk | 28 cze 2021 Kontrola oznakowania, testy sygnalizacji świetlnej, a następnie sprawdzenie chodników, jezdni, przystanków itd. w najbliższych dniach będą realizowane w rejonie ul. Kujawskiej i ronda Bernardyńskiego. Bydgoscy drogowcy informują też o kolejnych odkryciach archeologicznych przy ul. Długiej.

GDDKiA ogłasza przetarg na odcinek S10: Solec – Toruń Zachód

mk | 25 cze 2021 – Dziś skierowaliśmy do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na projekt i budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz – Toruń. Chodzi o odcinek Solec – Toruń Zachód – informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To drugi z czterech przetargów dla tej trasy.

Wykonawca naprawy mostu Uniwersyteckiego wybrany

mk | 24 cze 2021 Bydgoska spółka KORMOST, która odpowiadała za tymczasowe podparcie mostu Uniwersyteckiego, dokona również jego naprawy. W środę (23 czerwca) drogowcy poinformowali o wynikach przetargu na zaprojektowanie i zrealizowanie wzmocnienia obiektu.

Rusza budowa parkingu Park & Ride w Myślęcinku

kd | 24 cze 2021 24 czerwca rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie parkingu Park&Ride w Myślęcinku. Dobiegają już końca prace przy budowie miejsc postojowych na ul. Kujawskiej. Realizowane są też zaawansowane roboty przy budowie wielopoziomowego obiektu na ul. Grudziądzkiej oraz parkingu przy Węźle Zachodnim.

W ten weekend torowisko na Kujawskiej – nieczynne

Redaktor | 11 cze 2021 Trwają ostatnie pracy przy rozbudowie ul. Kujawskiej. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że od 12 do 13 czerwca (sobota-niedziela) torowisko w ciągu tej inwestycji będzie wyłączone z użytkowania.