Komunikacja 7 gru 10:55 | Redaktor
Auta wracają na ul. Fordońską - tramwaje na ul. Perłową

fot. ZDMiKP

W najbliższy piątek, 8 grudnia firma Trakcja SA odpowiedzialna za budowę mostów nad Brdą udostępni do ruchu przebudowane jezdnie ulic Toruńskiej i Fordońskiej. W sobotę natomiast tramwaje pojadą nowym torowiskiem na ul. Perłowej. To znacznie ułatwi poruszanie się po tej części miasta.

W piątek (8 grudnia) przed południem uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Fordońskiej i ul. Kazimierza Wielkiego, a także na wysokości  ul. Fabrycznej. Pozwoli to udostępnić do ruchu południową jezdnię ul. Fordońskiej oraz skrzyżowanie przy ul. Fabrycznej. Kontynuowane będą jeszcze prace przy montażu sygnalizacji na ul. Fordońskiej przy Bałtyckiej. Nadal będzie tam funkcjonowało tymczasowe rondo.

Od soboty  (9 grudnia) do ruchu udostępnione zostanie natomiast torowiska wzdłuż ul. Perłowej wraz z rozjazdami przy skrzyżowaniu z ul. Toruńską. Pozwoli to uruchomić docelowe połączenia tramwajowe, z wykorzystaniem mostu nad Brdą i torowisk wzdłuż ul. Perłowej. Planowane są również modyfikacje w układzie połączeń autobusowych. Perłową i nowym mostem kursować będą linie nr 4,7,8 i 11. Z nowego mostu nadal korzystać będzie też linia nr 6. Wybrane kursy linii nr 76 będą wydłużone do ronda Jagiellonów. Szczegóły oraz rozkłady jazdy dostępne są na stronie ZDMIKP.

 

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor