Komunikacja 18 cze 11:55 | Redaktor
Wakacyjne zmiany w bydgoskiej komunikacji. Jakie zmiany czekają na pasażerów?

fot. ZDMiKP

ZDMiKP wprowadza wakacyjne rozkłady jazdy oraz nowe połączenia, które ułatwią dojazd do Myślęcinka i na pobliskie jeziora.

Linia tramwajowa nr 1 będzie kursować w soboty i niedzielę, a na tory wyjedzie tabor zabytkowy.

Uruchomienie linii nr 1 w weekendy zaplanowano od pierwszego weekendu wakacji letnich tj. od soboty 22 czerwca. Zakończenie weekendowego kursowania przewidzianio na ostatni weekend wakacji (1 września). Linia nr 1 kursować będzie w godzinach ok. 10-18, z częstotliwością co 30 minut. Obsługiwana będzie taborem niskopodłogowym

Na tory wyjedzie też linia zabytkowa. Kursować będzie na trasie Rycerska-Las Gdański co ok. 90 minut.

Od soboty (22.06) w weekendy będą wydłużone kursy linii nr 82 do Lasu Gdańskiego. Ułatwi to dojazd do Myślęcinka także od strony Fordonu. Na czas wydłużenia linii nr 82, linie autobusowe nr 41, 52, 93 i 94 będą korzystały z zatoki zlokalizowanej za rondem (za ul. Rekreacyjną w stronę Dworca Bydgoszcz Leśne)

W wakacyjne weekendy kursować będzie też linia nr 41 z Dworca Bydgoszcz Leśne do przystanku Dobrcz/Urząd Gminy umożliwiająca dojazd zarówno do Myślęcinka, jak i Borówna (plaża). W uzgodnieniu z gminą zaplanowano 6 kursów w ciągu dnia.

Na linii 99 przez okres wakacji (we wszystkie dni tygodnia) dysponowane do ruchu będą wyłącznie autobusy długie, co ułatwi dojazd do podbydgoskich Chmielnik.
Dodatkowo w wekendy, zależnie od potrzeb i możliwości taborowych, do obsługi linii 41 i 99 dysponowane będą dodatkowe autobusy (dublowanie linii).
O konieczności pdostawienia dodatkowego wozu, zdecyduje Nadzór Ruchu MZK.

Od poniedziałku (24 czerwca) ZDMiKP wprowadza wakacyjne rozkłady jazdy na liniach 5, 7, 10 oraz 52, 55, 56, 62, 64, 65, 67, 68, 71, 73/76, 74, 77, 83, 89.

Od 01.07.2024 r. (poniedziałek) nastąpią zmiany podstawowej relacji linii międzygminnej nr 40 z Przylesie P+R – Ostromecko na Niepodległości pętla – Ostromecko.
W związku z powyższym zmienią się godziny odjazdów na linii nr 40. Zmiany relacji i godzin odjazdów nastąpi tylko w dni powszednie. W weekendy obowiązywać będzie dotychczasowy rozkład i relacje.

Na linii nr 80 od 1 lipca br. (poniedziałek) zostaną wprowadzone korekty godzin odjazdów w związku ze zmianą siatki połączeń lotniczych.

 

źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor