Przyciski w autobusach i tramwajach zostaną wyłączone. Z powodu wirusa

Redaktor | 6 mar 2020 Od soboty (7 marca) w bydgoskiej komunikacji drzwi będą otwierać wyłącznie kierowcy – przyciski dla pasażerów zostaną wyłączone. Jak tłumaczą drogowcy, to środek profilaktyczny, który ma ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i zapewnić przepływ powietrza w pojazdach.

Optymalne rozwiązania komunikacyjne na Starym Rynku

Redaktor | 19 lut 2020 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy odniósł się do wniosków mieszkańców zgłaszanych w sprawie organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku. Problemem była chociażby zbyt mała liczba miejsc parkingowych i niewystarczające udogodnienia dla dostawców.

Droga S5 i ronda turbinowe. Budowy trwają

Redaktor | 6 lut 2020 Budowa obwodnicy miasta powoduje zmiany w organizacji ruchu. W mieście powstają także ronda turbinowe, zapewniające większe bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego.

Zmiany w komunikacji miejskiej z powodu Sylwestra

Redaktor | 31 gru 2019 W związku z e szczególnym dniem i wieczorem sylwestrowym ZDMiKM informuje o zmianach w komunikacji miejskiej. Kilka linii zostanie wstrzymanych inne będą jeździły z ograniczoną częstotliwością. Szczegółowe informacje zawarte są w ogłoszeniu zarządu.

Wkrótce limitowana edycja Karty Miejskiej. Na stulecie

Redaktor | 12 gru 2019 Z dniem 16 grudnia w naszym mieście ma pojawić się okazjonalna Bydgoska Karta Miejska. Grafika karty prezentować będzie fotografię pochodzącą z 20 stycznia 1920 roku, z uroczystego wkroczenia polskich wojsk do Bydgoszczy.