Komunikacja 21 wrz 14:44 | Redaktor
Uwaga! Będą zmiany w organizacji ruchu w Myślęcinku. Odbędą się wojskowe uroczystości

fot. ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje, że na czas trwania obchodów V rocznicy powstania 8. Kujawsko Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej planowane jest wprowadzenie wieloetapowej czasowej organizacja ruchu na ul. Rekreacyjnej i ul. Gdańskiej.

Nowe połączenia autobusowe

Komunikacja Wczoraj 14:47

Począwszy od dnia 21 września od godz. 20.00 planowane jest wyłączenie z funkcjonowania ogólnodostępnych i zastrzeżonych miejsc do parkowania wzdłuż ul. Rekreacyjnej.

W piątek, 22 września od godz. 08.00 zostanie wyłączony z funkcjonowania bus pas na ul. Gdańskiej w kierunku Myślęcinka na odcinku od ul. Rekreacyjnej do przystanków Gdańska Las. Podczas tego zamknięcia zostanie zamontowana infrastruktura niezbędna do przeprowadzenia obchodów (mobilne trybuny i scena). Około godz. 18.00 ul. Rekreacyjna zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego. Wjazd w zamkniętą ulicę będzie umożliwiony wyłącznie dla pojazdów wojskowych dowożących sprzęt wojskowy na defiladę. Wjazd i wyjazd z ul. Rekreacyjnej będzie realizowany pod nadzorem Policji i Żandarmerii Wojskowej. Po rozładunku pojazdy wojskowe zostaną ustawione na jezdni ul. Rekreacyjnej. 

W dniu 23 września br. od godz. 8.00 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Gdańskiej na odcinku od ul. Modrzewiowej do ul. Jeździeckiej. Dostęp do ulicy będzie miało wyłącznie wojsko i pojazdy uprzywilejowane.

Rozpoczęcie głównych obchodów, w tym defilady wojsk zaplanowano na godz. 11.00, jej zakończenie przewidywane jest na godz. 13.00. Po defiladzie część lekkiego sprzętu i wojska zostanie przegrupowane na polanę Różopole na piknik wojskowy. Pozostały ciężki sprzęt wojskowy skierowany zostanie do BCTW, gdzie nastąpi jego załadunek na pojazdy transportujące. Demontaż infrastruktury ustawionej na ul. Gdańskiej planowane jest do godz. 15.00. Po jej demontażu zostanie przywrócona stała organizacja ruchu obowiązująca na ul. Gdańskiej.
Z uwagi na bezpieczeństwo dtogowcy proszą o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu.

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy, ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor