Komunikacja 7 lip 12:57 | Redaktor
Od 10 lipca zmiany na ul. Fordońskiej i ul. Bronikowskiego

fot. ZDMiKP

Od 10 lipca rusza też kolejny etap prac na ulicy Fordońskiej od ul. Bałtyckiej do ul. Fabrycznej. Wykonawca (Trakcja S.A.) zakończył układanie nawierzchni, dzięki czemu cały ruch pojazdów może zostać przeniesiony na jezdnię północną ul. Fordońskiej. Ruch będzie odbywał się na tym odcinku dwukierunkowo. Otwarta dla ruchu zostanie też ul. Łęczycka.

Na skrzyżowaniu z ul. Łęczycką powstanie tymczasowe rondo z możliwością przejazdu w kierunku mostu Kazimierza Wielkiego. Drogowcy proszą aby uważać na kursujące na tym odcinku tramwaje. Przełożenie ruchu pozwoli wykonawcy rozpoczać roboty na jezdni południowej (od strony rzeki).

W związku z powyższymi pracami, nastąpią zmiany w fukncjonowaniu komunikacji miejskiej:
• do obsługi pasażerskiej zostaną włączone przystanki autobusowe: most Kazimierza Wielkiego (zlokalizowany na ulicy Łęczyckiej), Fordońska / Szajnochy oraz utworzone zostaną przystanki tymczasowe pn. Fordońska /Bałtycka (kier. Fordon przed ul. Bałtycką na wysokości stacji paliw), most Kazimierza Wielkiego (kier. Fordon za ul. Łęczycką). Przystanek Fordońska /Bałtycka powróci na swoją pierwotną lokalizację.
• z obsługi pasażerskiej zostaną wyłączone przystanki autobusowe pn. Fordońska /Bałtycka, most Kazimierza Wielkiego (kier. Fordon na jezdni południowej
ul. Fordońskiej) oraz tymczasowe przystanki na ulicy Bałtyckiej (Bałtycka/Fordońska i Bałtycka Skłodowskiej-Curie) i Fordońskiej (Fordońska / Bałtycka i most Kazimierza Wielkiego),
• trasy przebiegu linii nr 65 i 32N nie ulegną zmianie,
• linie nr 64, 69, 89 i 33N zostaną poprowadzone w obu kierunkach ulicą Fordońską, Łęczycką i Skłodowskiej-Curie.


W poniedziałek (10 lipca) zamknięta dla ruchu kołowego zostanie ulica Bronikowskiego.


W związku z powyższym wariant linii nr 77 skierowany zostanie na ulicę Flisacką w obu kierunkach. Wyłączone z obsługi pasażerskiej zostaną przystanki pn. Bronikowskiego/ Śluzowa.
Na zmienionej trasie obowiązywać będą przystanki pn. Flisacka/ Grunwaldzka i Grunwaldzka/ Flisacka.

 

źródło i zdjęcia: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor