Komunikacja 14 mar 09:31 | Redaktor
Tramwaje i autobusy wracają na standardowe trasy

fot. bydgoszcz.pl

Przywrócony został ruch samochodów na dojeździe do mostu Pomorskiego. W najbliższą sobotę (16 marca) na torowisko wracają tramwaje (linie nr 4,6 i 8). Od soboty standardowymi trasami pojadą też autobusy kursujące m.in. ulicami S. Staszica, A. Mickiewicza oraz Stawową. Przypominamy, że od soboty wprowadzone zostaną także inne oczekiwane zmiany w komunikacji miejskiej.

Nowe połączenia autobusowe

Komunikacja Wczoraj 14:47

Powrót tramwajów na most Pomorski umożliwia zakończona naprawa nasypu prowadzącego na most od strony ronda Fordońskiego. W tym  tygodniu są jeszcze prowadzone w obrębie torowiska, które było wykorzystywane do ruchu samochodowego. To oznacza skrócenie czasu przejazdu linii nr 4 i 8. Rondo Toruńskie ponownie będzie pełnić funkcję ważnego węzła przesiadkowego. Zakończenie prac umożliwi też wprowadzenie w życie wszystkich powyższych zmian w rozkładach jazdy. Linia nr 59 na standardową trasę przez ulice Kazimierza Wielkiego i Łęczycką powróci po zakończeniu prac na moście Kazimierza Wielkiego pod koniec marca.

W związku ze zmianami w ruchu tramwajowym wprowadzone zostaną też korekty w rozkładach jazdy linii nr: 53, 56, 61, 62, 71, 77, 84 i 85. MWIK kończy też prace przy odtwarzaniu nawierzchni kilku ulic. 16 marca na stałe trasy wrócą:

  • linie nr 52,59,60,64 (przez Staszica-3 Maja),
  • linii nr 71 i 77 (przez al. Mickiewicza),
  • linia nr 57 (przez ul. Stawową).

Oczekiwane zmiany

Miasto przypomina, że od soboty wprowadzone zostaną także inne oczekiwane zmiany w komunikacji miejskiej. Głównym ich założeniem jest wprowadzenie nowych rozkładów, dzięki którym tramwaje do Fordonu i na górny taras będą kursować prawie w równych odstępach. Ważnym elementem jest wzmocnienie linii nr 10 Fordon-Las-Gdański, która zacznie kursować przez cały dzień. Na wielu skrzyżowaniach tramwaje zyskają priorytetowy przejazd. Zmiany umożliwia kończąca się naprawa dojazdu do mostu Pomorskiego. Z końcem lutego Miejskie Zakłady Komunikacyjne realizują też już wszystkie kursy autobusów własnym taborem niskopodłogowym. Więcej informacji znajduje się TUTAJ. ZDMIKP odpowiedział, też na najczęściej zadawane pytania związane z funkcjonowaniem komunikacji publicznej. Są one dostępne TUTAJ. Z nowymi rozkładami będzie można zapoznać się od czwartku na stronie ZDMIKP.

 

źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor