Umowa na budowę czwartego odcinka drogi S10 Bydgoszcz-Toruń podpisana

Redaktor | 25 sty 09:43 Jest umowa na ostatni odcinek S10. Chodzi o pozostały, 12-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłem Toruń Zachód a węzłem Toruń Południe (A1). W toku przetargu wybrano ofertę konsorcjum Rubau Polska (lider) i Poltores (partner). Wartość umowy to niemal 340 mln zł.

Uwaga! Od jutra duże zmiany w ruchu na Fordońskiej

Redaktor | 28 gru 11:54 Wykonawca odpowiedzialny za budowę nowych mostów firma Trakcja SA rozpocznie kolejny etap prac związany z przebudową południowej części ulicy Fordońskiej wraz z torowiskiem. W związku z tym w czwartek (29 grudnia) nastąpią istotne zmiany w organizacji ruchu. Otwarta zostanie m.in. ul. Łęczycka. Zmienią się trasy linii autobusowych.

Rusza podmiejska linia nr 41 w relacji Bydgoszcz-Dobrcz-Wudzyn

Redaktor | 28 lis 2022 Od poniedziałku, 5 grudnia uruchomiona zostanie nowa linia międzygminna nr 41 w relacji Dworzec Leśne - Wudzyn przez Osielsko, Żołędowo, Wilcze, Borówno, Kusowo, Dobrcz, Sienno, Kotomierz, Karolewo. To już 13 linia międzygminna kursująca z Bydgoszczy do pobliskich gmin.

Mija 10 lat od kiedy tramwaje jeżdżą na dworzec [ZDJĘCIA]

Redaktor | 23 lis 2022 Dokładnie 10 lat temu (22 listopada 2012 roku) otwarto nową linię tramwajową do dworca PKP. Skróciła ona czas dojazdu do północnej części Śródmieścia, poprawiła bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz podniosła estetykę tej części Bydgoszczy. Trzy lata później powstał też nowy dworzec kolejowy. Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć oraz tych sprzed dekady.

Trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż parkowej obwodnicy

Redaktor | 16 lis 2022 Trwają zawansowane prace przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ul. Jeździeckiej. Nowe odcinki pozwolą mieszkańcom Bydgoszczy i Osielska w bezpieczny sposób poruszać się po parkowej obwodnicy otaczającej od Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. 

Bydgoski Jarmark Świąteczny: Od dzisiaj pierwsze zmiany w organizacji ruchu

Redaktor | 7 lis 2022 Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej na czas trwania Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu w obrębie ul. Grodzkiej, ul. Mostowej, Placu Teatralnego, Rybiego Rynku, ul. Jana Kazimierza, ul. Batorego, ul. Jezuickiej, ul. Długiej, ul. Farnej. Pierwsze zmiany w ruchu będą wprowadzane już dzisiaj (7 listopada).

Zmiany rozkładów jazdy 1 listopada

Redaktor | 25 paź 2022 Transport publiczny to najlepszy sposób na wygodne poruszanie się po mieście w czasie Wszystkich Świętych. 1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna. Kierowcy w najbliższych dniach powinni zarezerwować więcej czasu na przejazd ulicami w obrębie cmentarzy. Pojawią się zakazy wjazdu i parkowania, a na wielu ulicach wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.