W Noc Muzeów autobusy i tramwaje będą kursować dłużej. Na trasy wyjadą klasyki

Redaktor | 16 maj 12:39 Otwarte muzea, warsztaty dla dzieci, prelekcje, pokazy pojazdów wojskowych, spektakle teatralne i koncerty. To wszystko czeka nas w sobotę 18 maja, podczas obchodów Europejskiej Nocy Muzeów. Tego dnia na zwiedzanie można wybrać się bydgoską komunikacją. Wiele linii autobusowych i tramwajowych kursować będzie do późnych godzin nocnych.

Znowu zmiany w komunikacji

Redaktor | 27 kwi 15:42 Z początkiem maja wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, które ułatwią między innymi dojazd do popularnych miejsc rekreacji – podaje serwis bydgoszcz.pl.

Tramwaje i autobusy wracają na standardowe trasy

Redaktor | 14 mar 09:31 Przywrócony został ruch samochodów na dojeździe do mostu Pomorskiego. W najbliższą sobotę (16 marca) na torowisko wracają tramwaje (linie nr 4,6 i 8). Od soboty standardowymi trasami pojadą też autobusy kursujące m.in. ulicami S. Staszica, A. Mickiewicza oraz Stawową. Przypominamy, że od soboty wprowadzone zostaną także inne oczekiwane zmiany w komunikacji miejskiej.

Od marca duże zmiany w komunikacji miejskiej

Redaktor | 27 lut 11:28 Miasto wprowadza pakiet oczekiwanych zmian w komunikacji miejskiej. Wzmocniona zostanie linia nr 10, tramwaje do Fordonu i na górny taras będą kursować w równych odstępach, na wielu skrzyżowaniach tramwaje zyskają priorytetowy przejazd. - Zmiany wprowadzimy wraz zakończeniem prac na moście Pomorskim w połowie marca – informuje ratusz.

Auta wracają na ul. Fordońską - tramwaje na ul. Perłową

Redaktor | 7 gru 10:55 W najbliższy piątek, 8 grudnia firma Trakcja SA odpowiedzialna za budowę mostów nad Brdą udostępni do ruchu przebudowane jezdnie ulic Toruńskiej i Fordońskiej. W sobotę natomiast tramwaje pojadą nowym torowiskiem na ul. Perłowej. To znacznie ułatwi poruszanie się po tej części miasta.

11 listopada - Bieg Niepodległości i zmiany w ruchu

Redaktor | 9 lis 13:37 W związku z organizowanym 11 listopada „Bydgoskim Biegiem Niepodległości", wprowadzone zostaną czasowej zmiany w organizacji ruchu na ul. Gdańskiej od ul. Czerkaskiej do ul. Zamczysko oraz na ulicach do niej przyległych. Zmiany nie ominą tez bydgoskiej komunikacji.

Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań. Będą dodatkowe kursy tramwajów

Redaktor | 31 paź 10:34 We wtorek, 31 października o godzinie 21.00 na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, odbędzie się 1/16 finału Fortuna Puchar Polski. Mecz rozegra trzecioligowa Zawisza Bydgoszcz z Lechem Poznań. Na meczu pojawi się 14 tysięcy kibiców. Dziś wieczorem ZDMiKP uruchami dodatkowe kursy linii tramwajowych, które ułatwią powrót kibiców po meczu.

Zmiany w komunikacji miejskiej na Wszystkich Świętych

Redaktor | 27 paź 09:47 1 listopada - Wszystkich Świętych - komunikacja publiczna będzie bezpłatna. W związku ze wzmożonym ruchem pasażerskim w rejonie cmentarzy, wprowadzone zostaną wzmocnienia w funkcjonowaniu transportu miejskiego w Bydgoszczy. Od soboty, 28 października do czwartku, 2 listopada dla wszystkich linii autobusowych przebiegających ul. Fordońską, obowiązywać będą przystanki pn. Fordońska...

Miasto wymienia wszystkie tramwaje. Pierwszy gotowy!

Redaktor | 22 sie 11:27 Dziś w nocy (22/23 sierpnia) przyjedzie do zajezdni pierwszy z 40 zakupionych tramwajów. Tak duże zamówienie, na które pozyskano unijne fundusze pozwoli wymienić cały tabor tramwajowy na nowy. Pojazdy powstają w fabryce PESA Bydgoszcz.

Od 10 lipca zmiany na ul. Fordońskiej i ul. Bronikowskiego

Redaktor | 7 lip 12:57 Od 10 lipca rusza też kolejny etap prac na ulicy Fordońskiej od ul. Bałtyckiej do ul. Fabrycznej. Wykonawca (Trakcja S.A.) zakończył układanie nawierzchni, dzięki czemu cały ruch pojazdów może zostać przeniesiony na jezdnię północną ul. Fordońskiej. Ruch będzie odbywał się na tym odcinku dwukierunkowo. Otwarta dla ruchu zostanie też ul. Łęczycka.

Komunikacja miejska w wakacje

Redaktor | 21 cze 13:43 ZDMiKP zapowiada, że od najbliżej soboty, 24 czerwca będą zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.