Pędził 128 km/h w terenie zabudowanym

mk | 23 lip 18:09 Na trzy miesiące stracił prawo jazdy kierowca bmw, który o ponad 70 km przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Nie obyło się też bez mandatu i punktów karnych.

Linia 82 zostanie wydłużona na weekendy

Redaktor | 23 lip 15:34 Bydgoscy drogowcy informują, że od 1 do 29 sierpnia w soboty i niedziela linia nr 82 zostanie wydłużona do węzła przesiadkowego Las Gdański ulicami Zamczysko i Gdańską. Zmiana dotyczy tylko wybranych kursów.

Przetarg na czwarty odcinek S10 na trasie Bydgoszcz–Toruń ogłoszony

Redaktor | 16 lip 14:32 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę  odcinka S10 od węzła Toruń Zachód do węzła Toruń Południe. To już ostatnie z postępowań, które ma pozwolić na realizację drogi ekspresowej między Bydgoszczą a Toruniem.

Korki w rejonie Kujawskiej. Trwają testy sygnalizacji świetlnej

Marta Kocoń | 9 lip 14:34 Zakorkowane wloty rond Kujawskiego i Bernardyńskiego to skutek testów: kalibracji I synchronizacji sygnalizacji świetlnej. Drogowcy podkreślają, że tego rodzaju prace można prowadzić tylko „pod ruchem”. Kierowcy skarżą się jednak – i obawiają, że sytuacja nie poprawi się po zakończeniu testów.

Prace remontowe na moście Fordońskim

Redaktor | 8 lip 13:38 Drogowcy zapowiadają roboty naprawcze przy nawierzchni mostu Fordońskiej. - Prace potrwają jedną noc między 8 a 11 lipca, ale ich dokładny termin jest uzależniony od warunków pogodowych. Na czas remontu ruch będzie odbywał się wahadłowo - zapowiada Julian Drob, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rozbudowa Smukalskiej. Będą zmiany w organizacji ruchu!

mk | 1 lip 13:19 W wyniku trwającej rozbudowy trzykilometrowy odcinek ul. Smukalskiej ma zostać dostosowany do przejazdu autobusów, powstaną też drogi rowerowe. Na początku lipca wprowadzone zostaną pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Zaczynają się prace odbiorowe na ul. Kujawskiej

mk | 28 cze 12:17 Kontrola oznakowania, testy sygnalizacji świetlnej, a następnie sprawdzenie chodników, jezdni, przystanków itd. w najbliższych dniach będą realizowane w rejonie ul. Kujawskiej i ronda Bernardyńskiego. Bydgoscy drogowcy informują też o kolejnych odkryciach archeologicznych przy ul. Długiej.

GDDKiA ogłasza przetarg na odcinek S10: Solec – Toruń Zachód

mk | 25 cze 17:23 – Dziś skierowaliśmy do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na projekt i budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz – Toruń. Chodzi o odcinek Solec – Toruń Zachód – informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To drugi z czterech przetargów dla tej trasy.