Od niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów

Redaktor | 8 mar 13:11 W najbliższą niedzielę, 12 marca wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Podróżni zyskają bezpośrednie połączenie linii radomskiej z warszawską linią obwodową. Szybciej pojedziemy koleją z Warszawy do Lublina. Pociągi wrócą na zmodernizowane trasy Grodzisk – Wolsztyn i Zbąszynek – Zielona Góra. Nowe przystanki na Dolnym Śląsku i w woj....

Bilety komunikacji miejskiej w aplikacji mPay

Redaktor | 22 lut 14:10 Bydgoszcz dołączyła do grona miast biletowych w aplikacji mPay. Za jej pośrednictwem będzie można zakupić bilety jednorazowe, czasowe i okresowe, w tym także dla malucha, studenckie oraz uczniowskie.

Grzybno: nowy peron ułatwia podróże na trasie z Bydgoszczy do Chełmży

Redaktor | 26 sty 09:55 Podróżni korzystają z przebudowanego peronu na przystanku Grzybno i wygodniej wsiadają do pociągów na linii Bydgoszcz – Chełmża. To pierwsze zadanie w woj. kujawsko – pomorskim, które zostało zrealizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Koszt prac wyniósł 1,3 mln zł...

Umowa na budowę czwartego odcinka drogi S10 Bydgoszcz-Toruń podpisana

Redaktor | 25 sty 09:43 Jest umowa na ostatni odcinek S10. Chodzi o pozostały, 12-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłem Toruń Zachód a węzłem Toruń Południe (A1). W toku przetargu wybrano ofertę konsorcjum Rubau Polska (lider) i Poltores (partner). Wartość umowy to niemal 340 mln zł.

Uwaga! Od jutra duże zmiany w ruchu na Fordońskiej

Redaktor | 28 gru 11:54 Wykonawca odpowiedzialny za budowę nowych mostów firma Trakcja SA rozpocznie kolejny etap prac związany z przebudową południowej części ulicy Fordońskiej wraz z torowiskiem. W związku z tym w czwartek (29 grudnia) nastąpią istotne zmiany w organizacji ruchu. Otwarta zostanie m.in. ul. Łęczycka. Zmienią się trasy linii autobusowych.

Rusza podmiejska linia nr 41 w relacji Bydgoszcz-Dobrcz-Wudzyn

Redaktor | 28 lis 10:01 Od poniedziałku, 5 grudnia uruchomiona zostanie nowa linia międzygminna nr 41 w relacji Dworzec Leśne - Wudzyn przez Osielsko, Żołędowo, Wilcze, Borówno, Kusowo, Dobrcz, Sienno, Kotomierz, Karolewo. To już 13 linia międzygminna kursująca z Bydgoszczy do pobliskich gmin.

Mija 10 lat od kiedy tramwaje jeżdżą na dworzec [ZDJĘCIA]

Redaktor | 23 lis 15:13 Dokładnie 10 lat temu (22 listopada 2012 roku) otwarto nową linię tramwajową do dworca PKP. Skróciła ona czas dojazdu do północnej części Śródmieścia, poprawiła bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz podniosła estetykę tej części Bydgoszczy. Trzy lata później powstał też nowy dworzec kolejowy. Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć oraz tych sprzed dekady.

Trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż parkowej obwodnicy

Redaktor | 16 lis 12:56 Trwają zawansowane prace przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ul. Jeździeckiej. Nowe odcinki pozwolą mieszkańcom Bydgoszczy i Osielska w bezpieczny sposób poruszać się po parkowej obwodnicy otaczającej od Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.