Wyżyny 7 lis 14:24 | Redaktor
Kładka na Wyżynach do rozbiórki. Umowa podpisana

fot. ZDMiKP

Podpisana została umowa na likwidację kładki dla pieszych nad ul. Wojska Polskiego. W tym miejscu powstanie przejście dla pieszych na poziomie jezdni. Inwestycja ma ułatwić korzystanie z przystanków tramwajowych osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Zyskają też rowerzyści, gdyż nowy przejazd, połączy drogi rowerowe wybudowane po obu stronach ulicy.

Na etapie konsultacji społecznych Rada Osiedla Wyżyny i Kapuściska, rowerzyści, stowarzyszenia reprezentujące pieszych, osoby starsze i niepełnosprawne, a także eksperci od organizacji ruchu, opowiedzieli się za likwidacją kładki dla pieszych i budową przejścia dla pieszych na poziomie jezdni.

3 listopada podpisano umowę na wykonanie tego zadania z firmą KORMOST S.A.

Prace nad projektem a następnie rozbiórką kładki i przebudową tego odcinka zajmą ok. 9 miesięcy. Koszt całego przedsięwzięcia to prawie 3,6 mln zł.

Po demontażu kładki dla pieszych, powstanie przejście dla pieszych na poziomie jezdni i zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna, skoordynowana ze światłami w rejonie ul. Magnuszewskiej.

- Konieczne będzie wydłużenie peronów tramwajowych oraz przesunięcie zatok autobusowych. Wszystkie nowe nawierzchnie będą powstawały w standardach uzgodnionych z rowerzystami ( asfaltowe drogi rowerowe) i pieszymi (płyty chodnikowe) - tłumaczą drogowcy.

Kładka na Wyżynach została zaprojektowana w 1981 roku.

Podobnie jak wiele innych konstrukcji budowanych kilkadziesiąt lat temu nie uwzględnia potrzeb osób starszych, z niepełnosprawnościami czy rowerzystów. Mieszkańcy często więc wskazywali na ograniczenia związane z korzystaniem z tego miejsca.

 

źródło i zdjęcia: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor