Wyżyny 30 lip 2019 | Redaktor
Pies wyskoczył z balkonu na czwartym piętrze. Był bez wody i jedzenia

fot. Straż Miejska Bydgoszcz

Amstaff skoczył z czwartego piętra bloku na osiedlu Wyżyny. Zwierzę najprawdopodobniej było zostawione na balkonie bez dostępu do wody i pożywienia przez kilka dni.

Strażnicy patrolujący w sobotę (27 lipca) osiedle Wyżyny zostali zaalarmowani przez mieszkankę ul. Grzymały-Siedleckiego, że na balkonie jednego z pobliskich bloków znajduje się pies, który próbuje z niego wyskoczyć. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że balkon ten był na czwartym piętrze. Patrol niezwłocznie skierował się w stronę wskazanego budynku, gdzie zastał młodego amstaffa biegającego już w najlepsze po chodniku. Zwierzę zostało pochwycone przez strażniczkę i po napojeniu natychmiast przewiezione do lecznicy weterynaryjnej. Pomimo że pies był wychudzony, badanie weterynaryjne nie potwierdziło obrażeń bezpośrednio zagrażających zwierzęciu i dlatego umieszczono je w schronisku.

Ponieważ wstępne ustalenia mogą wskazywać, że pies był pozostawiony na balkonie przez kilka dni bez dostępu do wody i pożywienia, sprawę przekazano policji celem przeprowadzenia dalszych czynności w kierunku naruszenia przez właściciela ustawy o ochronie zwierząt.

źródło: Straż Miejska Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor